Aizkraukles stadionā būs moderni sporta laukumi

0
616

Pagājušajā nedēļā Ministru kabinets apstiprinājis valsts finansējuma vairāk nekā miljona eiro apmērā piešķiršanu daudzfunkcionālā sporta laukuma izbūvei Aizkraukles novada stadiona teritorijā, vēsta pašvaldība.

Būvdarbus stadionā Draudzības krastmalā 6, kur tiks ierīkoti moderni laukumi sporta spēlēm un arī bērnu rotaļām plānots sākt jau šogad.

Jau pagājušajā gadā Aizkraukles novada pašvaldība izstrādāja daudzfunkcionālā sporta laukuma Aizkraukles stadiona teritorijā izbūves tehnisko projektu un tika izsludināta iepirkuma procedūra. Tajā izraudzīts būvnieks – SIA Asfaltbūve, tomēr ieceres īstenošanai nepietika naudas. Tika meklētas iespējas piesaistīt līdzekļus, un pašvaldība iesniedza augstas gatavības investīciju projektu mērķdotācijas saņemšanai.

Ministru kabinets lēmis, ka kopējais Aizkraukles novada pašvaldības investīciju projekta finansējums ir 1 192 074  eiro, no kura kopējais valsts budžeta finansējums būs 1 013 263 eiro. Šajā gadā valsts piešķirtais finansējums būs 658 620 eiro jeb 65 procenti no summas, bet 2023.gadā – 354 642 eiro (35%). Savukārt kopējais līdzfinansējums, ko no pašvaldības budžeta līdzekļiem atvēlēs stadiona pārbūvei, ir 178 811 eiro.

Aizkraukles novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājas vietnieks Dzintars Grundšteins informē, ka jau tuvākajā laikā tiks sakārtota dokumentācija un parakstīts līgums ar būvnieku, lai jau šovasar stadionā uzsāktu daudzfunkcionālā sporta laukuma izbūvi. Būvdarbus paredzēts pabeigt līdz nākamā gada beigām.

Aizkraukles sporta centra vadītājs Valdis Padoms stāsta, ka jaunie laukumi tiks izbūvēti stadiona daļā lejpus Aizkraukles novada vidusskolas ēkai. Stadionā paredzēts ierīkot futbola laukumu ar mākslīgo segumu, divus pludmales volejbola, divus basketbola laukumus un bērnu rotaļu laukumu. Tāpat tiks ierīkots arī moderns apgaismojums, novērošanas kameras un iežogojums.

“Patlaban Aizkrauklē nav futbola laukuma ar mākslīgo segumu, bet par tā nepieciešamību esam runājuši un sprieduši jau vairākus gadus,” saka Valdis Padoms. “Tas, ka šo ieceri izdosies īstenot, ir ieguvums ne tikai sportistiem, bet ikvienam novada iedzīvotājam.”