Aizvadīta ECCE 80. ģenerālā asambleja un atzīmēta 40. gadadiena

0
59
ECCE 80. ģenerālās asamblejas (kopsapulces) delgāti. Centrā – ECCE viceprezidente un Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja 1. vietniece Helēna Endriksone.

Šī gada 20.-22. martā Madeirā, Funšalā notika Eiropas Būvinženieru padomes (European Council of Civil Engineers – ECCE) 80. ģenerālā asambleja jeb kopsapulce, vienlaikus atzīmējot arī ECCE 40. gadadienu. Pasākuma rīkotāji šogad bija OEP – Portugāles Inženieru asociācija (Ordem dos Engenheiros). Šā nozīmīgā trīs dienu pasākuma darba kārtībā bija stratēģiskas diskusijas, jaunākā informācija par galvenajām ECCE iniciatīvām, kā arī organizācijas bagātās vēstures svinības.

Atskatoties uz ECCE 80. asamblejas norisi, piedāvājam īsumā iepazīties ar ECCE sagatavoto šā notikuma informāciju. Ar preses relīzes saturu tās oriģinālajā formātā (angļu valodā) pilnā apjomā iespējams iepazīties ECCE tīmekļa vietnē: Press Release. Savukārt ECCE 80. asamblejas prezentācijas un foto galerijas ir pieejamas šeit: Photo Gallery.

Ģenerālo asambleju atklāja ECCE prezidents Platons Stiljanu, OEP prezidents Fernando de Almeida Santoss, OEP Madeiras reģiona prezidents Migels Branko un Infrastruktūras un aprīkojuma reģiona sekretārs Žoau Pedro Fino. Atklāšanas ceremonijā tika uzsvērta ECCE apņemšanās apvienot būvinženierus visā Eiropā un pievērsties apbūvētās vides ilgtspējīgai attīstībai.

Asamblejas delegāti apstiprināja ECCE 79. kopsapulces protokolu. Dalībnieki tika iepazīstināti ar aktuālo informāciju par ECCE finansiālo stāvokli, apstiprinot ECCE statūtos noteiktos vadības kontus līdz 2024. gada 31. decembrim; tika uzklausīta ECCE viceprezidentes/kasieres Helēnas Endriksones prezentācija par ECCE vadības kontiem līdz 2025. gada februāra beigām. ECCE darbības pārskatu par periodu kopš 2024. gada oktobra prezentēja ECCE prezidents Platons Stiljanu.

Par ECCE asociēto biedru oficiāli tika apstiprināts jauns biedrs – Spānijas Civilo būvju, kanālu un ostu inženieru apvienība (Colegio de Ingenieros de Caminos, Canales, y Puertos – CICCP). CICCP bija viens no ECCE dibinātājiem 1985. gadā, kas nu pēc dažu gadu prombūtnes ir atpakaļ ECCE rindās.

ECCE iepriekšējais prezidents Andreass Brandners sniedza jaunāko informāciju par Kopējās būvinženieru apmācības sistēmas (Common Training Framework for Civil Engineers – CTF) iniciatīvu, uzsverot tās potenciālu uzlabot profesionālo mobilitāti, drošību un pārredzamību Eiropas Savienībā (ES). CTF mērķis ir izveidot vienotu minimālo zināšanu, prasmju un kompetenču kopumu būvinženieriem visās iesaistītajās ES valstīs.

ECCE ģenerālsekretāre Marija Karanasiou atklāja ECCE jauno zīmola identitāti un iepazīstināja ar jaunās ECCE tīmekļa vietnes izstrādes gaitu. Šīs iniciatīvas mērķis ir izveidot efektīvu informācijas platformu un uzlabot ECCE iekšējo un ārējo komunikāciju.

ECCE prezidents Platons Stiljanu iepazīstināja ar progresu grāmatas Civil Engineering Profession in Europe atjaunināšanā; šī grāmata kalpo kā vērtīgs resurss datu apmaiņai par būvinženieru profesiju visā Eiropā. Atjauninātā versija būs pieejama kā e-grāmata.

ECCE viceprezidente Žaneta Munoza Abela sniedza jaunāko informāciju par ECCE stratēģiskā plāna ieviešanu un ierosināja jaunu ECCE nostājas dokumentu par mākslīgā intelekta izmantošanu būvniecības inženierzinātnēs (Artificial Intelligence for a Digital and Ethical Civil Engineering – AIDE). AIDE iniciatīva risina mākslīgā intelekta pieaugošo lomu būvniecības nozarē un nosaka ētikas vadlīnijas tās īstenošanai.

Ģenerālās asamblejas laikā notika saprašanās memoranda parakstīšanas ceremonija starp ECCE un Eiropas Būvniecības inženierzinātņu fakultāšu asociāciju (Association of European Civil Engineering Faculties – AECEF). Memoranda mērķis ir veicināt sadarbību izglītības, pētniecības un zināšanu nodošanas jomā.

ECCE pārstāvis Umberto Varums informēja dalībniekus par būvinženieru atbildību pēc dabas katastrofām, uzsverot viņu izšķirošo lomu katastrofu pārvaldībā, seku mazināšanā un noturīgos atjaunošanas centienos.

ECCE viceprezidente Žaneta Munoza Abela prezentēja un vadīja diskusiju par ECCE manifestu Ilgtspējīgas nākotnes veidošana (Building a Resilient Future), kurā uzsvērta būvinženieru izšķirošā loma ilgtspējīgas un elastīgas infrastruktūras veidošanā, ņemot vērā klimata pārmaiņas.

Viens no asamblejas galvenajiem notikumiem bija bija apaļā galda diskusija par tēmu Izaicinājumi būvinženieru profesijā: ECCE prezidentu atziņas (Challenges in the Civil Engineering Profession: Insights from ECCE Presidents). Profesora Umberto Varuma vadītajā diskusijā piedalījās ECCE goda prezidents Ričards Koklijs un bijušie ECCE prezidenti Gorazds Humars, Fernando Branko un Andreass Brandners, bijušais viceprezidents Karstens Ārens, kā arī pašreizējais prezidents Platons Stiljanu. Diskusijā tika apspriesti tādi kritiski svarīgi jautājumi kā klimata pārmaiņas, jauno talantu piesaiste, būvniecības inženieru izglītības nākotne, risks un noturība, inovācijas, kā arī būvinženieru atpazīstamība un atbildība sabiedrībā.

Sestdiena bija veltīta ECCE 40. gadadienas svinībām ar atklāšanas un apbalvošanas ceremoniju, kurā tika godināti ECCE bijušie prezidenti. Klātesošos uzrunāja ECCE prezidents Platons Stiljanu un OEP prezidents Fernando de Almeida Santoss.

ECCE bijušie prezidenti, kas piedalījās 80. ECCE kopsapulcē, tika apbalvoti par nozīmīgo ieguldījumu ECCE un inženiertehniskajā profesijā.

ECCE viceprezidente/kasiere Helēna Endriksone klātesošajiem prezentēja tikko izdoto grāmatu 40 Years of ECCE, kurā ir plašs atskats uz Eiropas Būvinženieru padomes iepriekšējās desmitgadēs paveikto, kā arī apkopota izsmeļoša informācija par ECCE vēsturi, darbību, sasniegumiem, personībām.  

ECCE ģenerālā asambleja noslēdzās ar unikālā ūdens kanālu tīkla Levadas de Madeira un hidroelektrostacijas Serra d’Água apmeklējumu, pēc kura tika rīkota svinīgā pieņemšana Madeiras Botāniskajā dārzā, atzīmējot reģionālo inženierzinātņu dienu.

Noslēgumā ECCE prezidents Platons Stiljanu izteica lielu atzinību par visu dalībnieku aktīvo līdzdalību un ieguldījumu, uzsverot sadarbības nozīmi inženiertehnisko profesiju nākotnes veidošanā. Viņš novērtēja šo tikšanos kā iespēju savienoties, sadarboties un veicināt inovācijas un progresu nozarē. 80. ECCE asambleja kalpoja kā nozīmīgs pavērsiens, atzīmējot četrus gadu desmitus, kas apvienojuši un virzījuši būvinženierus visā Eiropā, vienlaikus risinot kritiskos izaicinājumus un iezīmējot stratēģiskos virzienus ilgtspējīgai un noturīgai nākotnei.

Nākamā – 81. – ECCE ģenerālā asambleja notiks 2025. gadā no 9. līdz 11. oktobrim Horvātijā, Splitā, un to rīkos Horvātijas Būvinženieru savienība.

Eiropas Būvinženieru padome izsaka sirsnīgu pateicību Ordem dos Engenheiros (OEP) un OEP Madeiras reģionālajai nodaļai par veiksmīgu ECCE 80. ģenerālās asamblejas organizēšanu un izcilo viesmīlību!