Aizvadīta Energoefektivitātes nedēļa

0
204

Aizvadītajā nedēļā biedrība Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris kopā ar sadarbības partneriem organizēja Energoefektivitātes nedēļu Liepājā, Ventspilī, Valmierā un Rīgā, pulcējot teju 900 klātienes klātienes un tiešsaistes dalībniekus un gandrīz 30 Latvijas un Igaunijas enerģētikas ekspertus un jomas profesionāļus.

Energoefektivitātes nedēļas pasākumos dalībnieki iepazinās ar dažādiem viediem un videi draudzīgiem risinājumiem, energoefektīvu resursu izmantošanas iespējām mājsaimniecībās, klimatneitralitātes izaicinājumiem u.c.

“Pirms gada Energoefektivitātes nedēļa notika Liepājā, taču šogad pasākumus, to skaitā seminārus, diskusijas un ekskursijas īstenojām ne tikai Liepājā, bet arī Ventspilī, Valmierā un Rīgā. Dalībnieku atsaucība un interese gan klātienes, gan tiešsaistes pasākumos, liecina, ka cilvēki ne tikai vēlas uzzināt par energoefektīvu un ilgtspējīgu dzīvesveidu, bet arī ieviest to savā ikdienā,” pārdomās dalās Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera valdes locekle Ieva Meikšāne: “Jau šogad pasākuma programmu papildinājām ar starptautisku ekspertu vārdiem. Tāpēc ar nepacietību gaidām nākamo gadu, kad iespējams, kāds no Energoefektivitātes nedēļas pasākumiem notiks mūsu kaimiņvalstīs”.

Energoefektivitātes nedēļa tika atklāta 24.oktobrī ar atvērto durvju dienu viedajā moduļu ēkā Greenbox. Apmeklējuma laikā interesenti iepazinās ar dažādiem energoefektīviem risinājumiem mājsaimniecībām, kā arī uzzināja vairāk par Greenbox norobežojošām konstrukcijām, apsildi, ventilāciju, fasādes ēnojumu, gaisa kvalitāti, sanitāro aprīkojumu un zibensaizsardzību.

Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros, 25.oktobrī Ventspils Zinātnes un inovāciju centrā (VIZIUM) norisinājās seminārs Energopratība un ilgtspēja ražošanā un paneļdiskusija Vai energoefektivitātes paaugstināšana atmaksājas?. Pasākuma dalībnieki uzklausīja vairāku nozares ekspertu viedokļus par apkures samazināšanas iespējām un citiem energoefektīviem ražošanas knifiem, kā arī devās izzinošā ekskursijā VIZIUM telpās.

26.oktobrī Valmieras koncertzālē norisinājās starptautiskā konference Enerģētikas kopienas, kā ietvaros tika noslēgts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas trīs gadu projekts Smart Living. Seminārā Enerģētikas kopienas – ceļš uz energoneatkarību un paneļdiskusijā Enerģijas kopienu iespējas un šķēršļi dalībniekiem bija iespēja uzklausīt dažādu Latvijas un Igaunijas enerģētikas jomas ekspertu viedokļus par enerģētikas kopienu atbalsta programmām un sadarbības iespējām, ieguvumiem, tiesiskajiem regulējumiem un enerģētikas kopienu labajiem piemēriem Igaunijā un Eiropā, kā arī izmēģināt Smart Living interaktīvo rīku.

Energoefektivitātes nedēļas turpinājumā 27.oktobrī interesentiem bija iespēja apmeklēt Liepājas RAS Nenovērtēto lietu muzeju un atkritumu poligonu. Dalībnieki aizrautīgi interesējās par dažādiem maksas un bezmaksas pakalpojumiem atkritumu nodošanā, šķirošanas iespējām, kā arī apbrīnoja muzeja nenovērtēto lietu krājumu. Pasākumu kopumā apmeklēja vairāk kā 30 dalībnieki jeb 1440 kg, kā liecināja kravas automašīnu svari atkritumu poligona teritorijā.

Energoefektivitātes nedēļa tika noslēgta 28.oktobrī Rīgā, RTU Zinātnes un Inovāciju centrā ar pasākumu ciklu Viedās pašvaldības. Seminārā Klimatneitralitāte – mērķi, iespējas risinājumi, paneļdiskusijā Kā veicināt sabiedrības iesaisti klimatneitralitātes mērķu sasniegšanai un paneļdiskusijā Viedie risinājumi “zaļākai” nākotnei vairāki enerģētikas jomas profesionāļi aktualizēja klimata un enerģētikas politiku Eiropas Savienībā, kā arī citas klimatneitralitātes iniciatīvas, iespējas un risinājumus.

Energoefektivitātes nedēļu organizēja biedrība Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu, Tartu Reģionālās Enerģētikas Aģentūru, Valmieras Attīstības aģentūru, RTU Zinātnes un Inovāciju centru, EIT Climate-KIC Hub Latvia, biedrību Impact Hub, Liepājas RAS un Liepājas Energoefektivitātes centru.