Aktualitātes Eiropas finanšu instrumentos enerģētikā

0
434

Šis gads nebūs izņēmums – Latvija turpinās apgūt Eiropas finansējumu valsts attīstības veicināšanai, kurā būtiska nozīme būs arī būvniecības nozarei.
Šajā rakstā īsi apskatām galvenos Eiropas finanšu instrumentus enerģētikas nozarē, kuros plānots sākt aktivitātes.

Kā ekonomisku atbildi uz Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem Eiropas Komisija 2021.gada pirmajā pusē izveidoja Eiropas Atveseļošanas fondu (AF). Latvijas Atveseļošanas fonda plāns izskatīšanai Eiropas Komisijā tika iesniegts par visu atbalsta grantu daļu 1,82 miljardu eiro apmērā, kas ir maksimālais Latvijai pieejamais finansējuma apjoms, balstoties uz aktuālajām ekonomikas prognozēm.
Ekonomikas ministrijas piedāvātais pasākumu kopums, lai veicinātu Latvijas tautsaimniecības ātrāku atgūšanos pēc Covid-19 pandēmijas, Eiropas AF ietvēra četrus galvenos darbības virzienus – reģionālās nevienlīdzības mazināšanu, uzņēmumu digitalizāciju, klimata pārmaiņas, ekonomikas transformāciju un produktivitāti.

Nozīmīgi ieguldījumi tiek plānoti energoefektivitātes jomā – daudzdzīvokļu ēku atjaunošanā un energoefektivitātes palielināšanā visā Latvijā. Paredzēti arī ieguldījumi elektrības tīklos un infrastruktūrā, kas potenciāli ļaus samazināt patērētājiem elektroenerģijas cenu par 3–5%. Tāpat paredzētas nozīmīgas investīcijas uzņēmumu energoefektivitātes palielināšanai, ar finanšu instrumentu palīdzību sniedzot iespēju uzņēmējiem veidot uzņēmējdarbības infrastruktūras energoefektivitātes projektus.

Visu rakstu lasiet žurnāla Būvinženieris februāra numurā (Nr.84).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit