Rīgā, Sarkandaugavā, sākti trešās kārtas būvniecības darbi Aldara parkā, informē Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvji.

Parka pārbūvei Rīgas dome piešķīra daļēju finansējumu 596 114 eiro apmērā, bet kopējais nepieciešamais finansējums trešās kārtas būvdarbiem ir 2 351 160 eiro.

Kopš 2020.gada Aldara parkā notiek jauna veloparka izbūve, kas apkaimes iedzīvotājiem dažādos aktīvas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Tāpat tiek izbūvēti ūdensvada un kanalizācijas tīkli pie Gaujienas ielas un elektrības tīkli, kas atrisinās ilgus gadus aktuālo jautājumu par parka apgaismojumu dienas tumšajā laikā. Vienlaikus tiek būvēta ieeja parkā no Gaujienas ielas puses, kā arī sākta žoga izbūve apkārt parkam.

Veloparka teritoriju aprīkos ar labiekārtojuma elementiem, jauniem apstādījumiem, padarot to ainaviski pievilcīgu, ērti un droši izmantojamu Sarkandaugavas un citu apkaimju iedzīvotājiem.

Projekta otrajā kārtā tiek būvēta dārznieka māja un parka saimniecības zona, izbūvējot labierīcības, tehnikas novietnes telpas un noliktavas. Teritorijā paredzēts ierīkot videonovērošanu.

Plānots, ka pirmās un otrās kārtas būvniecības darbi noslēgsies šī gada rudenī.

Trešās kārtas būvniecības darbi ir būtiski, lai nodrošinātu objekta pilnu pabeigtību, uzlabojot dažādu pakalpojumu – izglītības, sporta un kultūras – mijiedarbību.

Piešķirtais finansējums ļaus veikt daļēju mākslīgo pilsdrupu atjaunošanu, restaurējot esošā torņa daļu, nodrošināt daļēju inženiertīklu izbūvi, kā arī labiekārtot teritoriju ap mākslīgajām pilsdrupām un turpināt žoga izbūvi.

Savukārt, kad piešķirs atlikušo finansējumu, tiks atjaunots pilsdrupu skatu laukums, tās pielāgos alpīnisma funkcijai, izbūvēs strūklaku. Bunkuru pārbūvēs par amfiteātri, pabeigs ierīkot apgaismojumu, inženiertīklus un žogu, kā arī atjaunos apstādījumus, izveidos bērnu rotaļu laukumu un aktīvās atpūtas laukumu.

Minēto darbu sākšanai plānota ārpus meža augošu koku ciršana, parka teritorijā saglabājot vērtīgos kokus.

Projekta Aldara parka pārbūve mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt Sarkandaugavas apkaimē esošo zaļo infrastruktūru un vietējās nozīmes kultūrvēsturisko mantojumu – Mākslīgās pilsdrupas ar parku, tādējādi īstenojot teritorijas ilgtspējīgu attīstību un sociālekonomiskā potenciāla izmantošanu, uzlabojot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību Rīgas iedzīvotājiem un viesiem atbilstoši pašvaldības attīstības programmā plānotajiem mērķiem un prioritātēm.

Lasiet par jau paveikto Aldara parka pārbūvē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit