Allažos pabeigta iedzīvotājiem būtiskas pašvaldības ēkas atjaunošana

0
469
Foto no Sigulda.lv

Noslēgušies pērn uzsāktie būvdarbi Allažu pirmsskolas izglītības iestādes ēkā Birzes ielā 4, kur atrodas arī pašvaldības klientu apkalpošanas centrs, Allažu bibliotēka, Allažu attīstības biedrība, kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība Allažu saime un citas iestādes, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Būvniecības laikā nosiltināta ēkas fasāde un jumts, veikta logu un ārdurvju nomaiņa. Fasādes apdarei izmantotas HPL plāksnes, ventilējamas fasādes. Pamatā tika izmantotas piecu krāsu plāksnes, līdz ar to katrs ēkas apjoms ir savā tonī, bet vienojošais centrālais apjoms ir pelēkā tonī, savukārt kā dekoratīvie elementi izmantoti logu grupu aprāmējumi koka tonī. Tāpat uzlabotas lietus ūdens novadīšanas sistēmas, veikta noteku nomaiņa un ieejas mezglu jumtiņu montāža.

Ēkas jumtam izveidota zibens aizsardzības sistēma. Sienu siltināšanai izmantotas ventilējamo fasāžu plāksnes. Atjaunotas arī evakuācijas kāpnes no pirmsskolas izglītības iestādes telpām otrajā stāvā.

Pārbūvēta galvenā elektrosadale un demontēts esošais pieslēgums no gaisa līnijas. Projekta otrajā, noslēdzošajā, kārtā šā gada pavasarī tika veikti labiekārtošanas darbi un sētas izbūve. Izbūvēts arī automašīnu stāvlaukums un apgaismojums. Būvdarbus objektā veica SIA Wood Constractions.