“Altum” rīko vebināru par daudzdzīvokļu namu renovāciju

0
325

Tuvojoties daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes programmas apguves termiņiem, Attīstības finanšu institūcija Altum aicina projektu vadītājus, būvniekus, māju vecākos un citus interesentus pievienoties bezmaksas vebināram par efektīvu un ātru ēku renovācijas projektu vadību.

Vebinārs norisināsies tiešsaistē šo ceturtdien, 3.februārī, plkst.10. Pasākumā Atum eksperti dalīsies ar praktiskiem padomiem par to, kā izvairīties no biežāk pieļautajām kļūdām, kas kavē veiksmīgu projekta sākšanu un pabeigšanu.

Ieva Vērzemniece, Altum Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja stāsta: “Daudzdzīvokļu māju renovācija patlaban ir ļoti aktīvā projektu īstenošanas fāzē. Lai ātrāk nonāktu līdz renovācijas sākšanai un ēkas nodošanai ekspluatācijā, ļoti svarīga ir kvalitatīva dokumentācija. Tāpēc esam apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus un vebinārā dalīsimies ar pieredzēm, atziņām un ieteikumiem, kas radušies, organizējot iepirkumus un dokumentējot būvniecību. Visiem projektu īstenotājiem vēlamies arī vēlreiz atgādināt, ka māju atjaunošanas darbiem šajā programmā jābūt pabeigtiem līdz 2023.gada 30.jūnijam, lai varētu saņemt ES programmas grantu 50% apmērā no attiecināmajām izmaksām.”

Vebinārā programma un dalībnieki:

Daina Pulkstene, Altum Juridiskā nodrošinājuma daļas vadītāja

• Pierādījumi izvēlētā piedāvājuma līgumcenas atbilstībai tirgus cenai.

• Nosacījumi piegādātāju atlasē, kas negatīvi ietekmē konkurenci un iepirkuma norisi.

• Nosacījumi, kas apgrūtina līguma izpildi.

Inese Romānova, ALTUM Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes daļas vadītāja

• Process, ja neattiecināmās izmaksas tiek finansētas daudzdzīvokļu mājas būvdarbu atbalsta programmas ietvaros.

• Joprojām aktuāli termiņi no iepirkuma norises atzinuma saņemšanas līdz granta līguma noslēgšanai.

Didzis Skrodelis, ALTUM Energoefektivitātes kompetences daļas vadītājs

• Kā rīkoties, ja tāmes piedzīvo izmaiņas būvniecības gaitā?

Sev interesējošus jautājumus var sagatavot un uzdot iepriekš, rakstot e-pastu uz [email protected].

Altum īsteno Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmu, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Ar ES fondu atbalstu iedzīvotāji iegūst mūsdienīgi siltinātas mājas, kas būtiski samazina enerģijas patēriņu (mazāk par 90kwh/m2). Siltinot mājas, iedzīvotāju biedrības un apsaimniekotāji projektu gaitā var veikt arī šo māju labiekārtošanu: apkures, fasāžu, durvju, kāpņu un citu mezglu remontu un nomaiņu.