Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs un Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers. Foto no aluksne.lv.

Alūksnes novada vadība aicinājusi ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (KPV LV) rast iespēju saņemt atbalstu, lai uzsāktu jauna dzīvojamā fonda būvniecību, informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers (JV) un Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite, tiekoties ar ekonomikas ministru, informējuši, ka Alūksnes novadā ir ievērojami novecojis un nepietiekams dzīvojamais fonds, un šī problēma ir aktuāla jau vairākus gadus. Par kvalitatīvu dzīvojamo fondu pašvaldībā interesējas gan vietējie uzņēmēji, kuru speciālistiem nepieciešams mājoklis, gan jaunās ģimenes un novadnieki, kuri plāno atgriezties novadā.

Adlers norādīja, ka pašvaldība aicinājusi ekonomikas ministru rast iespēju saņemt atbalstu. Savukārt ministrs norādīja, ka tiek izstrādāta programma, ar kuras atbalstu pavisam drīzā nākotnē būs iespēja izveidot īres namus, un, ka patlaban tiek izstrādāti noteikumi atbalsta saņemšanai. 

“Jāteic, ministrs izprata, ka šīs problēmas risinājums ir būtisks, lai stiprinātu reģionu attīstību nākotnē, un aicināja pašvaldību jau gatavoties un plānot nepieciešamās aktivitātes. Sarunas gaitā sapratām, ka pašvaldībai vairāk jādomā par infrastruktūras sagatavošanu šim procesam, bet atbalstu māju izbūvei, iespējams, sniegs komersantiem,” norādīja Adlers.

Latvijas Pašvaldību savienībā šoruden prezentēti Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumi par mājokļu pieejamības programmām, kurās Eiropas Atveseļošanās plāna ietvaros varētu būt 230 miljonu eiro liels finansējums. 

EM ieskatā dzīvojamā fonda attīstībai būtu trīs virzieni – īres māju būvniecība, mājokļu būvniecība un sociālo māju pieejamība. Īres māju būvniecībai indikatīvais finansējums varētu būt 120 miljoni eiro. Šīs programmas atbalsta saņēmēji varētu būt nekustamā īpašuma attīstītāji, lai veicinātu īres mājokļu pieejamību tiem iedzīvotājiem, kas nevar atļauties iegādāties kvalitatīvu mājokli par tirgus cenu. 

Mājokļu būvniecībā uzsvars uz jaunu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju būvniecību ar indikatīvo finansējumu 40 miljoni eiro, kur atbalsta saņēmēji būtu nekustamā īpašuma attīstītāji, tai skaitā pašvaldību kapitālsabiedrības. Savukārt sociālo māju pieejamībai būtu paredzēti 70 miljoni eiro kā granti pašvaldībām esošo sociālo mājokļu atjaunošanai vai jaunu būvniecībai.

Tikšanās laikā ekonomikas ministram tika prezentēts Alūksnes sporta centra projekts, tā plānotais apjoms, uzsverot, ka pašvaldība būtu gatava sākt objekta būvniecību mēneša laikā. Tā īstenošanā galvenā problēma ir finansējums – pašvaldības pārstāvji informējuši ekonomikas ministru, ka arvien cer uz solīto valsts atbalstu, piešķirot novadam daļēju finansējumu sporta centra būvniecībai.

Alūksnes novada pašvaldība ar lūgumu atbalstīt šī sporta centra būvniecību jau kopš 2012.gada ir vērsusies pie vairākiem Ministru prezidentiem, Izglītības un zinātnes ministrijā un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kā arī Latvijas Nacionālajā sporta padomē, pamatojot šo Alūksnes novada prioritāti izglītībā un sportā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit