Ceturtdien, 24.septembrī, plkst. 15 konferenču centrā ATTA Centre notiks konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020 noslēguma pasākums – laureātu apbalvošana. Augusta noslēgumā un septembra sākumā konkursa žūrija klātienē apmeklēja 21 ēku 13 Latvijas pilsētās un iepazinās ar to sasniegtajiem energoefektivitātes rādītājiem. Šogad konkursam kopumā tika iesniegti 33 pieteikumi.

“Šogad vēl pirms pandēmijas ierobežojumu sākuma, braucot autobusā pa vienu no mūsu valsts pilsētām, piedzīvoju ko iepriecinošu. Mazs puika pēkšņi izstiepa rociņu un iesaucās – mammu, skaties, re, kur mūsu māja! Visi neviļus paskatījāmies uz neapšaubāmi atjaunotu ēku ar biezākām sienām, glītākiem balkoniem, košāku jumtu nekā kaimiņu mājām. Meitenīte pāris sēdekļus tālāk pajautāja savai mammai – vai mēs varam dzīvot tajā mājā? Mamma lepni atbildēja: “Tajā ne, bet arī mūsu māja drīz izskatīsies gluži kā jauna.” Man šī saruna šķiet vērtīgākā uzvara visam mūsu energoefektivitātes virzītāju un atbalstītāju darbam. Lai tādu ir arvien vairāk,” uzsver konkursa žūrijas priekšsēdētāja, žurnāla Būvinženieris galvenā redaktore Antra Ērgle.

Balvas konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020 laureātiem pasniegs ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis, žurnāla Būvinženieris galvenā redaktore Antra Ērgle, Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece Helēna Endriksone un citi.

Pasākuma laikā Ekonomikas ministrijas, nevalstisko organizāciju un valsts kapitālsabiedrību pārstāvji parakstīs paplašināto Sadarbības memorandu, apliecinot gan esošo kustības Dzīvo siltāk atbalstītāju, gan arī jauno kustības dalībnieku apņemšanos nodrošināt informācijas pieejamību par ēku (dzīvojamo, publisko un ražošanas) atjaunošanas, pārbūves un energoefektivitātes paaugstināšanas iespējām.

Atgādinām, ka līdz otrdienas, 22.septembra, plkst. 23.59 konkursa mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv ir iespējams nobalsot par sev simpātiskāko energoefektīvāko ēku Latvijā. Ēka, par kuru nobalsos visvairāk iedzīvotāju, saņems konkursa Simpātiju balvu.

Konkursu Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020 izsludināja šī gada martā. Kopumā konkursam tika iesniegti 33 pieteikumi. Vislielākais pieteikumu skaits – 23 pieteikumi – ir nominācijā Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2020. Trīs pieteikumi ir nominācijā Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2020. Jaunbūve un divi pieteikumi iesniegti nominācijā Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2020. Savukārt nominācijā Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2020 tika iesniegti pieci pieteikumi. Visvairāk pieteikumi saņemti no Valkas, Talsiem, Rīgas un Liepājas.


Konkursu Energoefektīvākā ēka Latvijā organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu Būvinženieris un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Konkursa mērķis – veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Detalizētāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas Dzīvo siltāk sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību. Konkursa atbalstītāji ir Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, SIA Paroc, SIA Saint-Gobain Celtniecības produkti, SIA Knauf, SIA Rockwool, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS Latvenergo, VentSys, SIA Tenapors, SIA Kingspan Insulation. Konkursa informatīvie atbalstītāji – laikraksts Latvijas Avīze, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums Laiks mājai.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit