Apbalvoti konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāti

0
51

Noslēdzies konkurss Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022, kuru jau 12.gadu organizē Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022 laureāti:

– daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A – 1. vieta nominācijā Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022;

– Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM Ventspilī, Rūpniecības ielā 2 – 1. vieta nominācijā Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022;

– Vienģimenes māja Rīgā, Sīpeles ielā 1A – 1. vieta nominācijā Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2022.

“Šā gada laikā Ekonomikas ministrija, valdība un Saeima ir spērušas nozīmīgus soļus Latvijas enerģētiskās drošības un neatkarības stiprināšanā, pieņemot stratēģiskus lēmumus pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem, kā arī apstiprinot vairākas jaunas atbalsta programmas energoefektivitātes paaugstināšanai. Investīcijas energoefektivitātē nozīmē ilgtermiņa ieguvumus visiem – gan iedzīvotāju labklājībai, gan uzņēmējdarbības attīstībai. Jau gada beigās sāksim jauno atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu. Ikviena atjaunotā ēka ir apliecinājums latviešu saimnieka garam, teicami demonstrējot spēju sakārtot sev piederošo īpašumu, domāt par nākotni, būt atvērtiem pārmaiņām un attīstībai. Un ikviens konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022 laureāts ir kā izcils piemērs un motivācija daudzdzīvokļu, ražošanas un sabiedriskām ēkām, kā arī privātmājām kļūt energoefektīvākām un videi draudzīgākām,” uzsver ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Ekonomikas ministrijas Simpātiju balvu par ieguldījumu kvalitatīvas daudzdzīvokļu ēku būvuzraudzības nodrošināšanā saņēma būvuzraugs Jānis Cunskis. Tāpat EM Simpātiju balvu saņēma Raido Blumbergs no SIA Ventspils pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde par kvalitatīvi vadītiem ēku būvniecības projektiem, kā arī Talsu uzņēmums SIA ADAX 2 par ieguldījumu ēku energoefektivitātes popularizēšanā un projektu īstenošanā.

Savukārt Ekonomikas ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu energoefektivitātes idejas popularizēšanā saņēma ilggadējā Latvijas Būvinženieru savienības žurnāla Būvinženieris galvenā redaktore un konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā žūrijas vadītāja Mārīte Šperberga. Tāpat ministrijas Atzinības rakstu par ieguldījumu ēku energoefektivitātes projektu īstenošanā saņēma būvuzraugs Jānis Cunskis, kas ir piedalījies 22 ēku atjaunošanā Valmierā un 12 ēku atjaunošanā Valkā.

Žūrijas atzinību šogad saņēma Valentīna Tatarenko par daudzdzīvokļu ēkas Jelgavā, Māras ielā 5, atjaunošanas projekta vadību, kas ir izcils piemērs ilgtspējīgai domāšanai, un ir sekmējusi ne tikai resursu taupīšanu, bet arī radījusi ērtu un sakoptu vidi.

Interneta balsojumā visvairāk balsu – 1141 balsi – un līdz ar to konkursa Simpātijas balvu saņēma atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A.

Konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022 laureāti

Nominācijā Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka:

1.vieta – daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A;

2.vieta – daudzdzīvokļu ēka Valdemārpilī, Lielā ielā 19;

3.vieta – daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Klaipēdas ielā 124;

daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6B.

Nominācijā Energoefektīvākā publiskā ēka:

1.vieta – Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM, Ventspilī, Rūpniecības ielā 2;

2.vieta – Latvijas Okupācijas muzejs, Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1.

Nominācijā Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022:

1.vieta – ēka Rīgā, Sīpeles ielā 1a.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit