Aprīlī Rīgā norisināsies Baltijas valstu lielākā vēja enerģijas konference

0
47
Attēls ilustratīvs

Baltijas reģiona lielākā vēja enerģijas nozares konference WindWorks. Connecting industries šogad norisināsies 25. aprīlī Rīgā, ATTA centrā, informē rīkotāju pārstāvji.

Ārvalstu un vietējie eksperti diskutēs par vēja enerģijas projektu ieviešanas tempu kāpināšanu, lai veicinātu reģiona enerģētisko pašpietiekamību un drošību. Šis gads Latvijai būs izšķirošs dažādu problēmjautājumu risināšanā, tamdēļ konferencē diskutēs par Baltijas starpsavienojumu tīkla nepieciešamību, jēgpilniem izsoļu noteikumiem, dažādiem projektu finansēšanas modeļiem un vēja enerģijas lomu citu nozaru attīstības veicināšanā.

Vienā no konferences centrālajām diskusijām tiks pārrunāts, kā pēdējā gada laikā veicies nozares normatīvā regulējuma sakārtošanā, un vai tas veicinājis nozares attīstībai pozitīvu priekšnosacījumu radīšanu Baltijas reģionā. Tāpat kā svarīgākie temati izcelti atkrastes vēja parku lielākie projekti Baltijas jūrā un to statuss, elektroenerģijas tīkla stiprināšanas un attīstības progress. Ja pērn tika atzīts, ka Baltijas valstu reģionam ir augsts potenciāls kļūt par svarīgu Eiropas enerģētikas sistēmas atslēgas punktu, tad šogad uzmanība tiks vērsta uz jau paveikto un vēl paveicamo, lai šo mērķi sasniegtu.

Konferences otrajā daļā norisināsies vairākas paralēlās diskusijas, kurās pārrunās tādus praktiskus jautājumus kā apbūves tiesību izsoļu rīkošanas un noteikumu labākās pieredzes, Baltijas ostu progresu atkrastes vēja parku apkalpošanas sagatavošanās darbos, dažādus vēja nozares projektu finansēšanas apstākļus un publiskās un privātās partnerības sadarbības un finansēšanas modeļus. Diskusijas tiks veltītas arī dažādu saistīto nozaru ieguvumiem no vēja enerģijas plašākas izmantošanas un palielinātām elektroenerģijas jaudām reģionā.

WindWorks ir viena no Baltijā lielākajām vēja enerģijas konferencēm, kas jau ceturto gadu Latvijā pulcēs dažādu valstu nozares ekspertus, politikas veidotājus, uzņēmējus un citus nozares partnerus, lai dalītos pieredzē un pārrunātu aktuālākos izaicinājumus globālās un reģionālās enerģētikas kontekstā. Konferenci organizē Latvijas Vēja enerģijas asociācija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas Vēja enerģijas asociācijām, kā arī partnerībā ar Dānijas, Norvēģijas un Nīderlandes vēstniecībām Latvijā.