Īstenojot ES finansēto Erasmus+ stratēģiskās sadarbības projektu Videi draudzīgo (zaļo) apmācību izstrāde būvniecības nozares speciālistiem, 25.–27.jūnijā partneri tikās Daugavpils Būvniecības tehnikumā pirmajā kopīgajā īstermiņa personāla apmācībā, informē Baiba Mierkalne, Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) pārstāve projektā.

Līdz šim projektā ir izstrādātas ekspertu vadlīnijas ar mērķi sniegt norādes un uzsvērt svarīgās sastāvdaļas veiksmīgai temata apguvei profesionālās izglītības speciālistiem un pedagogiem, kuri izstrādā un īsteno mācību programmas būvniecības darbiniekiem par videi draudzīgu būvniecību un ilgtspējību. Tikšanās reizē Daugavpilī projekta partneri sāka veidot mācību materiālu.

Pēc īsas iepazīšanās ar mūsdienīgo mācību vidi Daugavpils Būvniecības tehnikumā Lietuvas Būvnieku asociācijas Kompetenču novērtēšanas nodaļas vadītājs Robertas Encius un Viļņas Jeruzalemes darba tirgus mācību centra izglītības nodaļas vadītāja Rasa Lužyte trīs dienas kopā ar profesionālās izglītības skolotājiem – topošajiem mācību instruktoriem – veidoja mācību materiālu, kas ietver tēmas par videi draudzīgu būvizstrādājumu un palīgmateriālu izmantošanu, būvju ilgtspēju, resursu efektīvu izmantošanu, atkritumu apsaimniekošanu, enerģijas patēriņu būvniecībā un būves ekspluatācijas laikā u.c. Projekta gaitā plānots apmācīt 13 pedagogus jeb instruktorus, piecus no Latvijas, sešus no Lietuvas un divus no Igaunijas, kuri turpinās mācīt videi draudzīgo jeb zaļo būvniecību nozares speciālistiem.

Projektu īsteno Viļņas Jeruzalemas darba tirgus mācību centrs kā vadošais partneris, Lietuvas Būvnieku asociācija, Viļņas Tehnoloģiju un Dizaina koledža, Jervas apriņķa Profesionālais mācību centrs, Daugavpils Būvniecības tehnikums un Latvijas Būvnieku asociācija, kā arī digitālo prasmju mācību centrs Inercia Digital SL. Visi partneri rudenī tiksies Igaunijā un Lietuvā, lai dalītos pieredzē un pabeigtu mācību materiālu. To Spānijas mācību centra Inercia Digital eksperti ievietos Moodle vidē, kur tas būs pieejams un izmantojams.

Projekta ilgums ir 30 mēneši. Līdz 2022.gada martam plānots ne tikai pabeigt mācību materiālu, bet arī īstenot būvniecības speciālistu pilotapmācības. Vairāk informācijas – Baiba Mierkalne, tālrunis 26484891, e-pasts [email protected].

Pievienot komentāru