Apstiprina lokālplānojumu pie tirdzniecības centra “Spice”

0
792

Rīgas dome apstiprinājusi lokālplānojumu zemesgabalam Remtes ielā 21 pie tirdzniecības centra Spice, informē ziņu aģentūra LETA.

Lokālplānojuma ierosinātāja ir SIA Rēzeknes gaļas kombināts, kas šajā vietā plāno būvēt tirdzniecības objektu. Lokālplānojuma izstrāde tika sākta, lai radītu priekšnoteikumus tirdzniecības un pakalpojumu objekta attīstībai, atbilstošas infrastruktūras izveidei un teritorijas labiekārtošanai.

Lokālplānojums paredz pašreizējo teritorijas izmantošanu mainīt no centra apbūves teritorijas uz jauktas centra apbūves teritoriju, nemainot atļauto apbūves stāvu skaitu, kas ir seši.

Risinājumu pamatā ir iecere teritorijā, kur pašlaik izvietotas dažās angāra tipa būves, izbūvēt tirdzniecības un pakalpojumu objektu, transformējot esošo tehniska rakstura teritoriju bez kultūrvēsturiskās un arhitektoniskās vērtības. 

Ieceres īstenošanas rezultātā tikšot sakārtota teritorija, tostarp izveidojot publiski pieejamu labiekārtotu skvēru Jaunmoku ielas un Kārļa Ulmaņa gatves krustojumā.

Lokālplānojuma teritorijā tiks maksimāli saglabāti esošie koki un ierīkoti jauni stādījumi, plānots veidot autostāvvietas, tās grupējot pa piecām un apzaļumošanai pielietojot dižstādus.

Kā liecina Firmas.lv informācija, gaļas pārstrādātājs SIA Rēzeknes gaļas kombināts 2020.gadā strādāja ar 50,463 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,7% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa bija 1,792 miljoni eiro, pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Kompānija reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 93 152 eiro. Rēzeknes gaļas kombināts 44,05% apmērā pieder Guntim Piteronokam, savukārt pa 25% kompānijas kapitāldaļu pieder Rozai Džamaldajevai un Latvijā reģistrētajai SIA AB Holding. 5,95% kompānijas kapitāldaļu turētājs ir Sergejs Kuzņecovs.