Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunu dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku. Metodikas izmaiņu mērķis ir sekmēt efektīvākas pakalpojuma izmaksas un tarifu stabilitāti.

Jaunā metodiskā pieeja paredz nodrošināt vienotu tarifu aprēķināšanas pieeju visiem sistēmas operatoriem enerģētikas nozarē. Līdzvērtīgas izmaiņas jau ir pieņemtas attiecībā uz elektroenerģijas sadales un pārvades operatoriem. Ar šo metodiku tādas pašas prasības tiks noteiktas arī dabasgāzes sadales sistēmas operatoram – AS Gaso.

Tarifi tiks aprēķināti pēc atļauto ieņēmumu griestu metodes. Ņemot vērā, ka daļa no sadales sistēmas operatora izmaksām var mainīties no operatora ārēju, neatkarīgu iemeslu dēļ, piemēram, dabasgāzes zudumu cena un inflācija, SPRK uzskata, ka šī metode ir vispiemērotākā. Tā nodrošinās tarifu stabilitāti visa regulatīvā perioda (divi līdz pieci gadi) laikā, jo daļu no izmaksu pieauguma var kompensēt ar citu izmaksu samazinājumu.

Veicot izmaiņas tarifu aprēķināšanas metodikā, SPRK vērtēja arī citviet Eiropā esošo regulatoru izmantotās pieejas tarifu aprēķināšanā. Kopumā no 23 Enerģētikas regulatoru reģionālās asociācijas (ERRA) dalībvalstīm 19 valstīs dabasgāzes sadales sistēmas operatoriem tiek piemērota atļauto ieņēmumu griestu metode.

Publiskās konsultācijas laikā ikviens interesents SPRK varēja iesniegt priekšlikumus un komentārus par konsultācijas dokumentu. Kopumā saņemti 9 priekšlikumi un komentāri, no kuriem 5 pilnībā vai daļēji ņemti vērā. Šie viedokļi saņemti no AS Latvenergo un AS Gaso. Ar viedokļu apkopojumu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit