Aptauja: vairāk nekā puse vēlētos ieguldīt un dzīvot privātmājā

0
167

Ņemot vērā pēdējā laika cenu svārstības nekustamā īpašuma tirgū, vairāk nekā puse jeb 56% iedzīvotāju šā brīža tirgus situācijā izvēlētos celt, iegādāties vai renovēt privātmāju, kamēr 27% pirktu vai renovētu dzīvokli, secināts fasādes risinājumu uzņēmuma Cedral un pētījumu aģentūras Norstat veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā.

Pie pašreizējām tirgus cenām iegādāties jaunu privātmāju vēlētos 18%, savukārt būvēt māju – 16% aptaujāto. Visbiežāk par šīm opcijām domā iedzīvotāji vecumā no 30 – 39 gadiem.

Sev piederošu privātmāju izvēlētos renovēt 14%, vairums no kuriem ir iedzīvotāji vecumā pēc 40, kā arī Pierīgā, Latgalē un Vidzemē dzīvojošie. Vēl 8% vēlētos iegādāties vecāku māju un renovēt to pašu spēkiem – šī izvēle izteikti saista Rīgas un Zemgales iedzīvotājus.

Dzīvokli jaunajā projektā šobrīd vēlētos pirkt 20% aptaujāto, visbiežāk šo izvēli atzīmējuši jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadu vecumam, kā arī Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji.

Salīdzinoši mazākā sabiedrības grupa, proti, 7% aptaujāto vēlētos pirkt un renovēt dzīvokli sērijveida namā. Visbiežāk par šādu izvēli domā Rīgā, Zemgalē un Latgalē dzīvojošie, kā arī tie, kuru ienākumu līmenis ir robežās starp 751 – 1251 eiro mēnesī.

15% no respondentiem šajā jautājumā nebija viedokļa vai to bija sarežģīti noformulēt.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu nekustamā īpašuma tirgū fasādes risinājumu uzņēmums Cedral veica kopā ar pētījumu aģentūru Norstat, tiešsaistē aptaujājot 1008 iedzīvotājus vecumā no 18 – 74 gadu vecumam.