Apvieno spēkus kļūšanai par pasaulē vadošo moduļu konstrukciju ražotāju

0
2207
Foto no Fortapro.com

Pagājušā gada nogalē Latvijas vadošais industriālais ražotājs Forta PRO un Dienvidkorejas uzņēmums SAMSUNG C&T paziņoja par spēku apvienošanu, lai kļūtu par pasaules vadošo moduļu konstrukciju uzņēmumu, iezīmējot vērienīgus attīstības plānus gan Latvijā, gan ārvalstīs.

SAMSUNG C&T Engineering & Construction Group nodarbojas ar mājokļu, biroju, rūpniecisko ēku, infrastruktūras un spēkstaciju būvniecību ar kopējo apgrozījumu 10 miljardi ASV dolāru (2021.gadā) un 5 500 darbiniekiem. SAMSUNG C&T ir iespaidīgs realizēto projektu apjoms visā pasaulē, no kuriem ievērojamākie projekti ir debesskrāpji, tostarp 828 metrus augstais Halīfa tornis Dubaijā un Petronas dvīņu torņi Malaizijā. Daži no ievērojamākajiem civilajiem projektiem ir Mērsijas upes tilts Apvienotajā Karalistē, Rijāda metro Saūda Arābijā un Pusanas osta Dienvidkorejā.

Forta PRO ir Latvijā bāzēts moduļu konstrukciju uzņēmums, kas galvenokārt fokusējas uz eksporta tirgiem un specializējas lielizmēra augstceltņu moduļu ēku būvniecībā, kam ir ražotnes Jelgavā un Ventspilī, un kas nodarbina 400 darbinieku. Forta PRO realizētie projekti ir saņēmuši apbalvojumus un atzinību par izcilību vairākos starptautiski atzītos būvniecības nozares konkursos.

Nesenais investīciju un biznesa sadarbības lēmums ir abu uzņēmumu ilgtermiņa un uzticības pilnā darba rezultāts, kā galvenais mērķis ir paplašināt un attīstīt moduļu būvniecības tehnoloģiju. Šī sadarbība ir nozīmīgs solis, lai apvienotu abu uzņēmumu industriālo zinātību un pieredzi, kas var mainīt ierasto būvniecības tirgus praksi Latvijā un ārpus tās robežām. Apvienojot abu uzņēmumu eksporta plūsmas, būs iespējams būtiski palielināt ražošanas apjomus Latvijā, paaugstināt eksportētās produkcijas pievienoto vērtību un paplašināt uzņēmumu starptautisko mērogu. Šāda uzņēmējdarbības paplašināšana būtiski ietekmēs jaunu darbavietu radīšanu Latvijā, tehnoloģiskās zinātības un zināšanu apmaiņu, kā arī būvniecības procesu automatizāciju, un kalpos arī kā svarīgs signāls starptautiskajai investoru sabiedrībai.

Abu uzņēmumu darbības izvēršana un paplašināšana visā pasaulē būs vēl nebijis notikums vietējā būvniecības tirgū. Turklāt uzņēmumi plāno atvērt moduļu konstrukciju ražotnes un nodrošināt to darbību visā pasaulē, kas palielinās augstas pievienotās vērtības Latvijas uz zināšanām balstītas produkcijas pieejamību pasaules būvniecības tirgos.

Tehnoloģiskās zinātības ieplūšana no tik progresīva partnera ir unikāla Latvijas rūpnieciskajā vidē un ļaus izmantot jaunāko pasaules tehnoloģiju sniegtās iespējas. Forta PRO plāno attīstīt esošos un inovatīvus produktus, kas veicinās Latvijas būvniecības nozares attīstību.