Ar ES fondu finansējumu uzlabo energoefektivitāti LLU ēkās

0
273

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu norisinās septiņu energoefektivitātes projektu īstenošana Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) fakultātēs un dienesta viesnīcās. Daļa no projektiem jau noslēgusies, daļā – darbi turpinās, vēsta Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

LLU Jelgavā apsaimnieko vairākus desmitus ēku, kas tiek izmantotas studiju vai pētniecības vajadzībām. Lai tās modernizētu, universitāte izvēlējusies energoefektivitātes ceļu, tādējādi prioritāte ir nevis jaunu ēku būvniecība, bet mērķtiecīga un plānveidīga ilgus gadu desmitus un pat simtus kalpojošu ēku sakārtošana un pilnveide. Šāda pieeja ļaus ietaupīt resursus nākotnē un mazināt ietekmi uz vidi, kā arī jau šobrīd nodrošina ērtu un patīkamu vidi studējošajiem.

Fakultāšu ēkas iegūs jaunu vizuālo veidolu, taču viens no būtiskākajiem ieguvumiem ir plānotais enerģijas ietaupījums apkurei katrā no tām, kas ļaus kopējai universitātes darbībai kļūt ilgtspējīgākai.

Lai nodrošinātu studentiem patīkamus un ērtus dzīves apstākļus studiju laikā, papildus ēku energoefektivitātes paaugstināšanai universitāte veikusi dienesta viesnīcu iekštelpu atjaunošanu un modernizēšanu.

Informācija par projektiem –

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit