Ar pašvaldības atbalstu Jūrmalā atjaunos četrus dievnamus

0
201
Ķemeru katoļu baznīca. Foto no Jurmala.lv

Jūrmalas pašvaldība piešķīrusi līdzfinansējumu kultūras pieminekļu atjaunošanai un saglabāšanai, informē Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra pārstāvji.

Kā pirmais realizēts Ķemeru katoļu baznīcas torņa fasādes un jumta remonta projekts. Iecerēts, ka nākamgad, izmantojot pašvaldības līdzfinansējumu, fasādes remonts tiks pabeigts pilnībā. Jaunajam krāsojumam izvēlēts pelēkais tonis. Arī agrāk dievnams bijis pelēks, to apstiprinājusi arī arhitektoniskās izpētes zondāža – plankas klāj pieci dažādu krāsu slāņi, no tiem divi pelēcīgi, tai skaitā otrs vecākais – vēl no cara laikiem.

Dievnams Sēravotu ielā 10 Ķemeros ir arhitektūras piemineklis. Tas celts 1899.gadā pēc arhitekta Vladimira Lunskija (1862-1920) projekta un ieturēts historisma stilistikā. Kopš 20. gs. 90.gadiem, kara un padomju periodā cietusī baznīca tiek pamazām atjaunota. Salaboti griesti, grīdas, iegādātas jaunas ērģeles, izveidoti ozolkoka soli, apšūta fasāde. Visus šos 124 gadus dievnams kalpo jūrmalniekiem. Te var saņemt lūgšanu un svēto sakramentu, te laulājas un nokrista bērnus.

Līdz gada beigām tiks realizēti vēl trīs pašvaldības līdzfinansējumu ieguvušie projekti. Bulduru luterāņu baznīcai tiks veikts altārtelpas logu restaurācija-remonts, uzstādīta apkures sistēma.

Dubultu luterāņu baznīcā tiks veikta torņa un bēniņu elektroinstalācijas nomaiņa, ierīkota automatizēta ugunsdrošības signalizācijas.

Tiks izstrādāta un valsts pašvaldības institūcijās akceptēta arī būvniecības iecere būvei Jūrmalā, Dzirnavu ielā 37.