Ar “RIX Airport City” iepazīstina starptautiskā investīciju konferencē

0
191

Lidostas Rīga attīstības projekts – lidostas pilsēta RIX Airport City šonedēļ prezentēts pasaules vadošajā lidostu attīstības investīciju konferencē Global Airport Development World Amsterdamā.

“Veidojas un nostiprinās jaunas prasības investīciju vidē, kas saistītas ar būtiskiem ilgtspējas faktoriem. Finansējuma piesaistei liela mēroga projektiem ir nepieciešama jauna izpratne par atbildīgu aprites pieeju resursu izmantošanā, ilgtspējīga plānošana, ilgtspējīgi un atjaunojami materiāli būvniecībā. Ņemot vērā, ka esam RIX Airport City attīstības sākumā, mums ir iespēja to jau sākotnēji balstīt ilgtspējas principos,” foruma dalībniekiem uzsvēra lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Lidosta Rīga, izsludinot starptautisku konkursa dialogu investoru un attīstītāju piesaistei, ir uzsākusi stratēģiski nozīmīgā RIX Airport City projekta ieviešanu ar mērķi desmit gadu laikā izveidot progresīvu nākotnes lidostas pilsētu. Kopā ar paplašināto pasažieru termināli un ātrgaitas dzelzceļa Rail Baltica savienojumu tā sniegs ne tikai tradicionālos aviācijas pakalpojumus, bet radīs vidi dažāda veida uzņēmējdarbības attīstībai, piedāvās multimodālas transporta iespējas un dos pienesumu iedzīvotājiem un reģiona tautsaimniecībai kopumā. Līgumu ar konkursa uzvarētāju plānots noslēgt līdz 2023.gada beigām; plānotais investīciju apjoms RIX Airport City attīstībai ir līdz 300 miljoniem eiro.

“Esam pagodināti par iespēju būt pilntiesīgiem dalībniekiem un uzaicinātajiem runātājiem pasaules mēroga lidostu attīstības finansēšanas forumā, kur satiekas lidostu operatori, bankas, investīciju fondi, valdību pārstāvji, privātās un publiskās partnerības uzņēmumi, aviācijas tirgus eksperti un biznesa stratēģi. Mūsu klātbūtne šādā pasākumā skaidri iezīmē lidostas Rīga izaugsmes potenciālu Ziemeļeiropas reģionā,” par dalību GAD World forumā saka lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Foruma darbakārtībā šogad īpaša uzmanība pievērsta gan ilgtspējas aspektiem, kas kļūst par būtisku argumentu investīciju piesaistē, gan arī aviācijas biznesa noturībai krīzēs, lidostu ieņēmumu diversifikācijai, kā arī oglekļa emisiju mazināšanai. Šīs tēmas foruma ietvaros tiek pārrunātas gan paneļdiskusijās, gan individuālās sarunās starp lidostu pārstāvjiem un investoriem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit