Arhitektūras nedēļā – nozarei veltīti pasākumi

0
710

Šonedēļ Rīgā ar dažādu pasākumu sēriju notiek Arhitektūras nedēļa. Nedēļas notikumu mērķis ir izcelt pēdējā gada sasniegumus arhitektūrā un rosināt diskusiju par nozares, informē Latvijas Arhitektu savienība (LAS).

Arhitektūras nedēļu noslēgs Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas norisināsies piektdien, 30.oktobrī, kad tiks paziņoti augstākā apbalvojuma Latvijas arhitektūrā laureāti. Ņemot vērā situāciju, šogad sabiedrība un nozare tiek aicināta pasākumos piedalīties attālināti.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 izvirzītā tēma ir Neparedzamās sekas. Tēma liek domāt par sekām, kuras nav iespējams iedomāties vai prognozēt zīmējot un domājot projektus. Par projektos neitrāli ierakstītiem būvgružu kubikmetriem kuri rodas, vai laimīgām nejaušībām, kuras notiek – iepriekš neplānotas un nesaskatītas. Tajā pašā laikā nepieciešams domāt arī par pandēmiju, kura padarījusi iepriekš funkcionālas lietas neizmantojamas, savukārt citas – par jauno standartu. Ir nepieciešams domāt no iespējami vairāk aspektiem, lai izvairītos no negatīvām sekām, tomēr vienmēr jārēķinās, ka neparedzamais notiks.

Pirmdien, 26.oktobrī, atklāja Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 nominantu darbu izstādi, kura ir publiski pieejama ikvienam interesentam. Šogad izstāde ir sadalīta vairākos punktos, kur katrs ir veltīts vienam nominētajam objektam. Darbi ir izvietoti reklāmas stendos, kurus visus apstaigājot, ne tikai skatītājs iepazīs nominantu veikumu, bet arī varēs baudīt Rīgas pilsētvidi. Izstādē ir apskatāmi 9 atlases žūrijas izvirzītie nominanti – Mellužu koncertdārza pārveide, Hanzas Perons, K_99, Dzirciema Aptieka, Hagberg birojs, Go(a)t waste?, mazdzīvokļu ēku komplekss Koka Rīgā, ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā, kā arī Viesturdārza kvartāls. Ar izstādes punktiem ir iespējams iepazīties LAS mājaslapā.

Trešdien, 28.oktobrī, norisināsies atvērta diskusija par arhitektūru Neparedzamās sekas ,kuras tiešraidi būs iespējams vērot Latvijas Arhitektu savienības Facebook lapā. Pandēmijas dēļ, dažādas vietas un to funkcijas ir kļuvušas neizmantojamas, vai arī tieši pretēji – ieguvušas citu nozīmi un kļuvušas pieprasītas. Tās ir sekas kuras redzam pašreizējā situācijā. Tomēr neatkarīgi no situācijas, arhitektam vienmēr ir jāskatās nākotnē un jācenšas ieplānot neparedzamo. Diskusijā piedalīsies Atlases žūrijas pārstāvji, arhitekti Artūrs Lapiņš, Brigita Bula un Ināra Caunīte, kā arī arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs.

Piektdien, 30.oktobrī, plkst.15, Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 ceremonijas dienu ievadīs žūrijas pārstāvju atvērtās lekcijas, kas norisināsies Latvijas Arhitektu savienības telpās un būs virtuāli pieejamas ikvienam interesentam. Lekcijās fināla žūrijas pārstāvji, arhitekti Andro Mands (Andro Mänd), Oktavio Mestre (Octavio Mestre), kā arī Guste Kančaite (Gustė Kančaitė) un Tomas Petreikis (Tomas Petreikis), stāstīs par dažādām, mūsdienām svarīgām tēmām, kā piemēram, sekām kuras radušās tieši skolu arhitektūrā pandēmijas iespaidā. Nelielam daudzumam cilvēku būs iespēja lekcijas skatīties klātienē. Pieteikšanās drīzumā tiks izsludināta. Savukārt tiešraidi iespējams būs skatīties ŠEIT.

Arhitektūras nedēļas pasākumu sēriju noslēgs Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas notiks 30.oktobrī, plkst.19, H2O 6 kvartāla Aisteres zālē. Ceremonijas laikā tiks paziņots, kuri ir tie objekti un procesi, kas saņēmuši augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā. Šogad sabiedrība tiks aicināta svinīgo ceremoniju vērot tiešsaistē ŠEIT.

Laureātus izvēlēsies LAGB 2020 fināla žūrija, kuras sastāvā ir arhitekts Andro Mands (Andro Mänd), kurš ir strādājis arhitektu birojā KAVAKAVA un Salto, savukārt šobrīd ir Igaunijas Arhitektu savienības prezidents; arhitektu biroja KANCAS arhitekte un vadītāja Guste Kančaite (Gustė Kančaitė), kura 2018.gadā tika nominēta Kauņas gada arhitekta titulam; arhitekts un pasniedzējs Oktavio Mestre (Octavio Mestre), kurš ir arī digitālā izdevuma t18 līdzdirektors, un arhitektu biroja Brigita Bula arhitekti vadītāja Brigita Bula, kura pagājušajā gadā saņēma Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu par projektu Sāls māja Pāvilostā.

Avots: www.latarh.lv

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit