Ārkārtējo situāciju Latvijā pagarina vēl līdz 12. maijam

0
131

Ministru kabinets attālinātajā sēdē otrdien, 7. aprīlī, nolēma saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto infekciju Covid-19 Latvijā noteikto ārkārtējo situāciju pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Kā norāda portals www.lsm.lv , par to pēc valdības sēdes paziņoja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Par ārkārtējās situācijas pagarināšanu varas partiju pārstāvji jau vienojās pirmdien, 6. aprīlī, notikušajā sadarbības padomes sēdē. Saskaņā ar Saeimas 3. aprīlī lemto valdība turpmāk var nepieciešamības gadījumā lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu vairākkārt, nevis tikai vienu reizi, kā tas bija iepriekš.

Covid-19 vīruss Latvijā pirmoreiz konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4. aprīlī ziņots, ka miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, nosakot arī stingrus pulcēšanās ierobežojumus.

Avots: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/latvija-pagarina-arkartejo-situaciju-vel-par-menesi–lidz-12-maijam.a355011/

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit