AS “Rīgas siltums” siltumenerģijas tarifs augustā būs par 11,4% zemāks

0
68

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) šogad jau trešo reizi apstiprinājusi AS Rīgas siltums zemākus siltumenerģijas tarifus. Rīdziniekiem no 1.augusta siltumenerģijas tarifs būs par 11,4% jeb 5,23 eiro/MWh mazāks – 40,46 eiro/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifs 40,46 eiro/MWh (bez PVN) būs spēkā līdz 2021.gada 31.jūlijam. Savukārt sākot no 2021.gada 1.augusta siltumenerģijas tarifs būs 40,94 eiro/MWh (bez PVN) apmērā. Siltumenerģijas tarifi samazinājušies, pateicoties iepirktās siltumenerģijas cenas un kurināmā (šķeldas) cenas samazinājumam. Tas ļāvis AS Rīgas siltums samazināt kopējās izmaksas par aptuveni 16 milj. eiro.

“Pērn augustā stājās spēkā AS “Rīgas siltums” apstiprinātais tarifs – 51,90 eiro/MWh, kas šogad mainījies jau trīs reizes. Salīdzinot ar 2019.gada augustā piemēroto tarifu, tas būs par 22% jeb 11,44 eiro/MWh zemāks, kas ir būtisks ietaupījums Rīdziniekiem nākamajā apkures sezonā,” stāsta SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

SPRK 2017.gadā izveidotā pieeja šobrīd ļauj siltumapgādes uzņēmumiem daudz operatīvāk reaģēt uz kurināmā cenu vai iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām. Līdz ar to, reaģējot uz šīm cenu izmaiņām, tarifus ir iespējams koriģēt arī vairākas reizes gadā, nodrošinot to atbilstību faktiskajām pakalpojuma izmaksām.

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem AS Rīgas siltums iesniedza SPRK šā gada 29.jūnijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit