AST Latgalē atjauno apakšstacijas

0
1516
Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Lai uzlabotu elektroapgādes kvalitāti un drošumu un modernizētu elektroenerģijas pārvades tīklu, AS Augstsprieguma tīkls (AST) šogad Latgalē turpināja pārbūvēt sadalnes apakšstacijās Daugavpils, Krustpils un Viļaka, kā arī veica sagatavošanās darbus transformatoru nomaiņai apakšstacijās Dagda, Gajoks un Grīva, ziņo uzņēmums.

Šogad turpinājās apakšstacijas Daugavpils 110 kV sadalnes pārbūve – 110 kV sadalnes pārbūves trešo etapu plānots pabeigt 2021.gada vasarā. Projekta ietvaros nomainīs arī vecos 110 kV transformatorus un 10 kV papildtransformatorus, uzstādot divus jaunus 110 kV transformatorus. Kopumā 2020.gadā šajā apakšstacijā tiks ieguldīti 2,2 miljoni eiro.

Tāpat šogad turpinājās apakšstacijas Viļaka 110 kV sadalnes pārbūve – izstrādāts pārbūves būvprojekts, kā arī piegādāts viens no projektā nomaināmajiem 110 kV transformatoriem. Būvdarbus plānots sākt nākamgad un pabeigt 2022.gadā.

Turpinās apakšstacijas Krustpils 330 kV sadalnes pārbūve un bāzes ēkas renovācija – 330 kV sadalnes pārbūves otrā etapa darbus plānots pabeigt 2021.gada pavasarī, savukārt bāzes ēkas renovācija plānots pabeigt šogad. Pēc 330kV sadalnes pārbūves pabeigšanas darbi Krustpilī turpināsies, jo sākta sagatavošanās 110 kV sadalnes pārbūvei šajā apakšstacijā. Kopumā apakšstacijā Krustpils tiks investēti 3,7 miljoni eiro.

Šogad pabeigti sagatavošanās darbi transformatoru nomaiņai apakšstacijās Dagda un Gajoks, divus transformatorus plānots nomainīt apakšstacijā Grīva. Visās minētajās apakšstacijās būvniecību plānots uzsākt 2021.gadā – patlaban noslēgti līgumi par transformatoru piegādi, izsludināti būvprojektēšanas un būvniecības montāžas darbu iepirkumi. Jaunie transformatori būs dabai draudzīgāki un atbilstoši mūsdienu tehniskajām un ekoloģiskajām prasībām.