Astoņas sodītās būvfirmas pārsūdzējušas KP lēmumu

0
231

Astoņas no kopumā 10 Konkurences padomes (KP) sodītajām būvfirmām Administratīvajā apgabaltiesā pārsūdzējušas KP lēmumu būvnieku karteļa lietā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. 

Kopumā tiesā saņemti 10 iesniegumi. Par astoņiem no tiem tiesa ierosinājusi lietas, vēl par vienu iesniegumu pagaidām nav pieņemts lēmums, bet vēl viens iesniegums pagaidām atstāts bez virzības, lai iesniedzējs novērstu trūkumus. 

Lietas ierosinātas par SIA Skonto būve, SIA Latvijas energoceltnieks, SIA Rere Būve un tās mātesuzņēmuma AS Rere Grupa, SIA Arčers, AS LNK Industries, SIA Abora un tās mātesuzņēmuma SIA Tehnocentrs, SIA Re&Re un LNK Industries mātesuzņēmuma SIA LNK (Latvijas novitātes komplekss) iesniegumiem. 

Par būvfirmas SIA Merks un tās mātesuzņēmuma AS Merko Ehitus iesniegumu tiesa lēmumu vēl nav pieņēmusi, bet Arčers mātesuzņēmuma AS UGN iesniegums pagaidām atstāts bez virzības konstatēto trūkumu novēršanai. 

Administratīvajā apgabaltiesā aģentūrai LETA skaidroja, ka atbildētājam – KP – 30 dienu laikā ir jāsniedz tiesai savi paskaidrojumi. 

Tāpat tiesa vēl vērtēs, vai katru no iesniegumiem izskatīt atsevišķā procesā, vai arī tie būtu apvienojami vienā lietā, ja tas var paātrināt lietas izskatīšanas laiku. 

KP lēmumu no 10 sodītajiem uzņēmumiem nav pārsūdzējuši divi – SIA Velve, ar kuru KP vienojās par izlīgumu un sniedza pozitīvu atzinumu par uzņēmuma veiktajiem pasākumiem pasūtītāja “uzticamības atjaunošanai”, kā arī SIA RBSSKALS būvvadība, kura patlaban jau ir likvidēta.

Jau ziņots, ka KP atklātā būvniecības uzņēmumu karteļa dalībnieki bijuši iesaistīti vismaz 70 iepirkumos par kopējo līgumsummu 686 989 991 eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit