Atbalsta Salacgrīvas tilta pārņemšanu valsts īpašumā būvniecības īstenošanai

0
107
Tilts pār Salacu Salacgrīvā

Otrdien, 9.aprīlī, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) rosināto Limbažu novada pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma – tilta pār Salacu Salacgrīvā – pārņemšanu valsts īpašumā, lai nodrošinātu būvprojekta Tilts pār Salacu autoceļa A1 (E67) Rīga-Ainaži 91,10 km īstenošanu. Īpašuma pārņemšana nepieciešama, lai mazinātu administratīvo slogu un būvniecība virzītos maksimāli ātri, informē Satiksmes ministrijā.

Tilts pār Salacu atrodas uz valsts galvenā autoceļa A1 Rīga-Igaunijas robeža, kas ietilpst Eiropas transporta pamattīklā un ir Eiropas nozīmes autoceļu E 67 maršrutā Via Baltica posmā, kas nodrošina starpvalstu satiksmi, kā arī militāro mobilitāti, tādēļ tilta pārbūveiprojekts tika iesniegts Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) izsludinātajā Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta Militārās mobilitātes projektu konkursā un saņēma 7,54 miljonu eiro līdzfinansējumu.

VSIA Latvijas valsts ceļi (LVC) konkursā par Salacgrīvas tilta pārbūvi tiesības slēgt līgumu ir ieguvusi personu apvienība NB&Tilts ar piedāvāto līgumcenu 14,972 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa.

Tilta pār Salacu Salacgrīvā īpašuma tiesības valstij tiek nostiprinātas uz laiku, kamēr notiek būvprojekta īstenošana, savukārt pēc būvniecības un garantijas perioda tiltu paredzēts nodot atpakaļ Limbažu novada pašvaldības īpašumā.