Atbalstīts valsts budžeta līdzfinansējums “Rail Baltica” projekta īstenošanai Latvijā

0
142
Attēls ilustratīvs

Valdība, otrdien, 16.janvārī, iepazinās ar Satiksmes ministrijas (SM) informatīvo ziņojumu Par Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta devītā projektu uzsaukuma finansējumu Rail Baltica projektam un atbalstīja valsts budžeta līdzfinansējumu 79,6 miljonu eiro apmērā Rail Baltica projekta īstenošanai Latvijā.

Šī gada oktobrī parakstīts finansēšanas līgums ar Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūru (CINEA) par papildu atbalstu 298 miljonus eiro apmērā no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) Rail Baltica projekta aktivitāšu īstenošanai Latvijā.

Finansējums tiks izmantots Rail Baltica Rīgas Centrālajā dzelzceļa mezgla būvdarbu 4. fāzei, kā arī Rail Baltica stacijas un saistītās infrastruktūras pie lidostas Rīga būvdarbu 3. un 4. fāzei. Tāpat finansējums paredzēts posma Imanta-Lietuvas robeža būvdarbu 2. fāzei, Iecavas infrastruktūras apkopes punkta pielāgošanai būvniecības loģistikas centram un nekustamo īpašumu atsavināšanas procesa turpināšanai.

Lai ieviestu plānotās Latvijas aktivitātes pilnā apmērā un plānotajā laika grafikā, nepieciešams nodrošināt valsts budžeta līdzfinansējumu 79,6 miljonu eiro apmērā finansēšanas līgumos piešķirtajai ārvalstu finanšu palīdzībai. Papildus nepieciešams valsts budžeta priekšfinansējums, kas tiks atgriezts valsts budžetā pēc finansējuma saņemšanas no CINEA.

Finansēšanas līguma saistību izpildei Satiksmes ministrija iesniegs Finanšu ministrijā pieprasījumu valsts budžeta līdzekļu pārdalei nepieciešamā valsts budžeta līdzfinansējuma nodrošināšanai.