Atjaunojamie produkti samazinājuši klimatu ietekmējošās emisijas

0
535

Neste atjaunojamie produkti 2020.gadā palīdzējuši klientiem dažādos tirgos visā pasaulē kopumā samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas par 10 miljoniem tonnu*. Šis apjoms ir līdzvērtīgs oglekļa dioksīda pēdai, ko vidēji rada 1,5 miljons Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju**, vai 3,7 miljonu vieglo automobiļu izmantošanas pārtraukšanai vesela gada ilgumā.

Neste prezidents un izpilddirektors Pīters Vanakers (Peter Vanacker) norāda: “Esam apņēmušies palīdzēt klientiem līdz 2030.gadam samazināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijas par 20 miljoniem tonnu gadā. Plānojam realizēt šo apņemšanos ar Neste atjaunojamajiem un aprites principam atbilstošajiem risinājumiem ceļa transporta un aviācijas, kā arī plastmasas un ķīmijas ražošanas nozarēm. Sasniedzot siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju samazinājumu par 10 miljoniem tonnu, mēs jau esam pusceļā uz šīs apņemšanās veiksmīgu īstenošanu. Mēs esam ārkārtīgi lepni sadarboties ar klientiem un partneriem visā pasaulē, lai vēl vairāk samazinātu klimatu ietekmējošās emisijas.”

“Visas bioekonomikas inovatīvie risinājumi sniedz milzīgu potenciālu izmešu samazināšanai. Piemēram, ceļu transportā Atjaunojamo energoresursu direktīva bijis spēcīgs rīks, lai Eiropas transporta nozari pievērstu atjaunojamajai enerģijai. Piemēram, ES dalībvalstis ziņo, ka 2018.gadā gandrīz 90% atjaunojamo energoresursu transporta nozarē bija biodegvielas***,” piebilst Vanakers.

Vairāk nekā 10 gadus Neste nemitīgi palielinājusi atjaunojamo produktu ražošanas apjomu. Šobrīd uzņēmums savās pārstrādes rūpnīcās Singapūrā, Roterdamā un Porvo (Somijā) spēj saražot 3,2 miljonus atjaunojamu produktu gadā. Lai nodrošinātu izaugsmi nākotnē, Neste pasaulē paplašina savas atjaunojamo energoresursu izejvielas un ražošanas platformas. Pateicoties darbības paplašināšanai Singapūrā, Neste 2023.gadā kopējo atjaunojamo produktu ražošanas jaudu pasaulē pietuvinās 4,5 miljoniem tonnu.

“Ir nepieciešami visi pieejamie risinājumi, ja mēs kopīgiem spēkiem vēlamies novērst klimata krīzi,” piebilst Vanakers.

* Metode, kas izmantota, lai aprēķinātu emisiju dzīves ciklu un emisiju samazinājumu, atbilst Eiropas Savienības Atjaunojamo energoresursu direktīvai (2009/28/EK).
** Avots: Pasaules banka.
*** Eiropas Komisija: Progresa ziņojums par atjaunojamo enerģiju, kas publicēts 2020.gada 14.oktobrī, COM (2020) 952 galīgā redakcija.