Atjaunos gāzesvada Izborska–Inčukalna PGK posmu

0
77
Inčukalna pazemes gāzes krātuve.

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS Conexus Baltic Grid (Conexus) par 3,637 miljoniem eiro atjaunos gāzesvada Izborska-Inčukalna pazemes gāzes krātuves (PGK) posmu 16,1 kilometra garumā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Pārvades gāzesvada Izborska–Inčukalna PGK remontdarbu projektu paredzēts īstenot vairākos posmos, veicot ārējās pretkorozijas izolācijas atjaunošanas darbus, diagnostiku un konstatēto cauruļvada defektu remontu, kā arī nomainot piecas gāzesvada šķērsošanas vietas ar autoceļiem. Conexus pārstāvji informē, ka pašlaik aktīvie izolācijas atjaunošanas un remonta darbi nekādi neietekmēs autoceļu satiksmes plūsmu.

Conexus Gāzes pārvades vadītājs Ivars Cibuļskis atzīst, ka būtiski ir remontdarbus veikt preventīvi, vēl pirms tiek konstatēti kritiski defekti: “Dabasgāzes pārvades infrastruktūras drošība ir mūsu prioritāte. Tās drošai uzturēšanai un ekspluatācijai, ir nepieciešama preventīva sistēmas pārbaude, līdz ar to regulāri sekojam līdzi visu pārvades gāzesvadu darbībai un, konstatējot nepilnības, lemjam par to novēršanu. Vienlaikus, tā kā patlaban remontētais posms ir viens no cauruļvadiem, kas savieno Conexus pārvades gāzesvadu ar kaimiņvalsts dabasgāzes sistēmu, tas ļāvis mums darbus plānot tā, lai sistēmas lietotāji nesaskartos ar dabasgāzes padeves problēmām.”

Vienlaikus Cibuļskis uzsver remontdarbu nozīmīgumu, kas projektam noslēdzoties, nodrošinās pastiprinātu pārvades gāzesvada drošību un ilgāku cauruļvadu ekspluatācijas laiku.

Darbus īsteno konkursa kārtībā izraudzītais uzņēmums SIA Euro Enerģijas Serviss ciešā Conexus darbinieku uzraudzībā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit