Nams Brīvības ielā 88. Foto no tvnet.lv.

Investējot apmēram 25 miljonus eiro, ēku Brīvības un Matīsa ielas stūrī, Rīgā, plānots pārbūvēt par pieczvaigžņu viesnīcu, aģentūrai LETA sacīja ēkas īpašnieka un projekta attīstītāja SIA MJ Development būvniecības projekta vadītājs Uldis Āns.

Patlaban ir izstrādāts un iesniegts Rīgas pilsētas būvvaldei ēkas būvprojekts minimālajā sastāvā, bet piektdien, 18.decembrī, noslēdzās ēkas pārbūves sabiedriskā apspriešana, kuras rezultāti varētu būšot zināmi janvāra sākumā.

Āns sacīja, ka MJ Development minētajā ēkā, kuras platība ir vairāk nekā 13 000 kvadrātmetru, plāno izveidot pieczvaigžņu viesnīcu ar aptuveni 230 numuriem, konferenču bloku, SPA centru ar baseinu, vairākiem restorāniem un bāriem. Tāpat pirmajā stāvā paredzēti vairāki veikali.

“Sabiedriskā apspriešana bija nepieciešama, jo kādreizējo dzīvojamo ēku plānots pārbūvēt par viesnīcu. Ja tās rezultāts būs pozitīvs, plānojam saņemt būvatļauju un aptuveni gada laikā arhitektu birojs Archab varētu izstrādāt būvprojektu. Pati būvniecība varētu ilgt aptuveni pusotru gadu,” teica Āns.

Viņš piebilda, ka plānots saglabāt to ēkas daļu, kas L veidā atrodas gar Brīvības un Matīsa ielu, vēsturiskās kāpņutelpas, kā arī pasāžas daļu, taču tiks mainīti pārsegumi un ēka pielāgota viesnīcas vajadzībām. Savukārt pagalmā esošo ēkas daļu, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī, plānots nojaukt un uzbūvēt no jauna, jo tur tiks veidota pazemes autostāvvieta un konferenču bloks.

Ēku Brīvības ielā 88 uzņēmums MJ Development 2016.gadā par 4,5 miljoniem eiro iegādājās no Swedbank nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet

Vēsturiskā sešstāvu dzīvojamā ēka Brīvības ielā 88 pie Matīsa tirgus ir ar kopējo platību 13 759 kvadrātmetri. Ēkai ir grausta statuss un Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja 2019.gada februārī uzdeva ēkas īpašniekiem to sakārtot. 

MJ Development pagājušajā gadā strādāja ar 278 787 eiro apgrozījumu un guva 809 752 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums reģistrēts 2013.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2844 eiro. Uzņēmuma īpašniece ir Lietuvas pilsone Ofika Davojana.