Atjaunota Alsungas Amatu māja

0
506

Pēc vērienīgiem remontdarbiem, šopavasar durvis apmeklētājiem vērusi Alsungas Amatu māja, Skolas ielā 11A, vēsta Kuldīgas novada pašvaldība.

Būvuzņēmējs SIA Skorpions VS remontdarbus sāka pagājušā gada jūlijā. Ēkai atjaunots otrā stāva pārsegums, jumta nesošās koka konstrukcijas un jumta segums. Pārbūvētas arī elektroinstalācijas un nomainīti apgaismes ķermeņi, pārbūvēti ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīkli, daļēji nomainīti apkures radiatori, kā arī pilnībā tika veikta telpu atjaunošana visa otrā stāva apjomā un kāpņu telpās.

Kopumā remontdarbos investēti 394 287,14 eiro, no kuriem 370 319,00 eiro valsts budžeta līdzekļi (aizņēmums pašvaldībai prioritārā investīciju projekta īstenošanai) un 23 968,14 eiro Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējums.

Amatu mājā turpinās darboties tūrisma informācijas centrs (TIC), kā arī izstāžu zāle, suitu dzīvojamā istaba, virtuve jeb ķēķis, katoļu liturģisko tērpu izstāde, biedrība Etniskās kultūras centrs “Suiti”, radošā darbnīca Austuve, Suitu ķēķis, Alsungas keramika, Amatu mājas mācību un saieta telpa, biedrība Suitu kultūras mantojums, Suitu amatnieki, un Alsunga – viedais ciems.

Alsungas Amatu māja ir vēsturisks nams, kas celts 1875.gadā, kādreiz darbojies arī kā apkaimes skolas ēka, bet tieši Amatu māja, jeb iepriekš – Alsungas TIC, dibināta 1967.gadā. 2009.gadā suitu kultūrtelpa iekļauta UNESCO sarakstā – nemateriālais kultūras mantojums, kam jānodrošina neatliekama saglabāšana. Amatu mājas izveide bija nepieciešama, lai tiktu radīta atbilstoša vide uzņēmējdarbības attīstībai, kas saistīta ar suitu kultūras mantojuma popularizēšanu un attīstību, pulcējot vienuviet amatniekus.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit