Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājvietai Rīgā, Citadeles ielā 1, atjaunota fasāde, paplašināts galvenās ieejas mezgls, daļēji modificētas iekštelpas darbinieku vajadzībām, pārbūvēta lietusūdens novadīšanas sistēma, ierīkots fasādes apgaismojums un nomainīts ietves segums, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ).

“Tas ir loģisks turpinājums VNĪ 2018.gadā veiktajiem darbiem, pielāgojot ēku Latvijai stratēģiski nozīmīgās institūcijas pienākumu veikšanai un nodrošinot tās ilgāku un efektīvāku ekspluatāciju,” informē VNĪ Nekustamo īpašumu attīstības pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis-Pigits.

Fasādes atjaunošanu veica SIA Labā māja Latvija. Daļai darbu izpildei piesaistīts piegādātājs ar industriālās drošības sertifikātu un atbilstošu personālu – AS UPB. Projektētājs – SIA Citrus Solutions, arhitekte Ilze Didrihsone. Kopumā darbu veikšanā ieguldīti nepilni 700 tūkstoši eiro, kas tiek segti no VNĪ kapitālieguldījumiem. Līdz ar nama ārējās fasādes sakārtošanu pilnībā atjaunots ēkas ārējais veidols un ierīkots perimetra apgaismojums, priecējot ēkā strādājošos, Rīgas pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Ēka Citadeles ielā 1, Rīgā kļuva par KNAB mājvietu 2018.gada pavasarī pēc VNĪ vadībā veiktās ēkas pārbūves. KNAB ieguva aptuveni par trešdaļu plašākas, organizācijas specifiskajām vajadzībām pielāgotas telpas – 2503 kvadrātmetru vietā 3756 – ar ievērojami plašākām un ērtākām pārrunu telpām. Tas bija viens no organizatoriski sarežģītākajiem VNĪ īstenotajiem telpu pielāgošanas projektiem, jo bija jāizpilda paaugstinātas drošības prasības.

Iepriekšējo būvdarbu gaitā veikta pilnīga jumta seguma nomaiņa, ēkas inženierkomunikāciju tīklu pārbūve, mūsdienīga energoefektīva apgaismojuma un stiklotās iekšpagalma fasādes ierīkošana, telpu pārplānošana atbilstoši biroja vajadzībām, nesošo konstrukciju pastiprināšana atbilstoši plānojumam, kā arī apdares un citi darbi.

Biroja telpu pielāgošana KNAB vajadzībām Rīgas vēsturiskā centra teritorijā izvietotajā 1875.gadā celtajā ēkā notika laika posmā no 2015.gada līdz 2018.gadam. Nama pārbūvē veikti ieguldījumi 2,42 miljoni eiro apmērā, kas segti no VNĪ finanšu līdzekļiem, atgūstot tos ilgtermiņā nomas maksas veidā. Iepriekš ēka bijusi mājvieta VID Rīgas muitas reģionālajai iestādei.

Šogad VNĪ vadībā jau atjaunotas fasādes sešām kultūrvēsturiskajām ēkām valsts pārvaldes vajadzībām – 2021.gada pavasarī pieņemta ekspluatācijā Ekonomikas ministrijas ēkas fasādes un jumta atjaunošana, maijā atjaunots bijušais muitas nams – Iekšējās drošības biroja mājvieta Krišjāņa Valdemāra ielā 1 pie Vanšu tilta, nupat kā atjaunota Veselības ministrijas ēka, kā arī īsi pirms Latvijas Republikas proklamēšanas dienas – 18.novembra – pabeigta Saktas nama atjaunošana Brīvības bulvārī 32, Rīgā un atjaunota ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 26, kur atrodas Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde – Rīgas 2.nodaļa.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit