Atjaunota padomju laika dienesta viesnīca Teikā

0
181

Rīgā atjaunota piecstāvu māja Teikā ar nosaukumu Burtnieku nams, kas pierāda, ka ēku var pārveidot arī tā, lai nams harmoniski papildinātu vēsturisko apkaimi, vēsta Burtnieku nama attīstītāji.

Ēka, kas celta 1960.gadā kā dienesta viesnīca, iepriekš bija tipiska padomju laika māja, kādas sastopamas daudzviet Latvijā. Uzņemoties to modernizēt, ēkas attīstītāji nolēma uzdrīkstēties un izvēlēties it kā pašsaprotamu, bet Latvijai vēl neraksturīgu pieeju – ēku pārveidot tā, lai tā stilistiski iederētos apkaimes pirmskara apbūvē.

“Iepriekšējā variantā ēkai bija gara ķieģeļu fasāde, kas radīja nospiedošu, milzīga vienmuļa apjoma efektu. Mērķis bija pārveidot to par namu, kas izraisa asociācijas ar ko nopietnu un cēlu, Teikas apkaimē iederīgu dzīvojamo namu,” projekta vīziju skaidro arhitekts Kārlis Bedrītis.

Fasāde veidota pieskanīga citām šeit esošām dzīvojamām pirmskara mājām – pelēkos un brūnos toņos, pievienojot pilastrus un vizuāli nodalot cokola stāvu, kas arī raksturīgi šīs vietas apbūvei. Rezultātā panākts arhitektoniski gaumīgs, Rīgas vēsturiskajai apkaimei iederīgs nams.

Domājot par iemītnieku ērtībām, Burtnieku nama attīstītāji iekārtojuši plašu un zaļu pagalmu, kas ir pilnībā slēgts un pieejams tikai nama iedzīvotājiem. Pagalmā ir bērnu rotaļu laukums, velosipēdu novietnes, soliņi, kā arī izveidotas autostāvvietas, kuras iespējams iegādāties kopā ar dzīvokli.

Katram pirmā stāva dzīvoklim ir pieejama arī sava nodalīta zaļā zona. To var izmantot gan kā apzaļumotu terasi, gan kā mazdārziņu. Citu no citas tās atdala apstādījumi, kas ar laiku izveidos dzīvžogus un kopējo pagalmu padarīs vēl zaļāku.

Namā izvietoti 96 dažādu platību divu un trīs istabu dzīvokļi ar pārdomātiem dzīvokļu plānojumiem. Pirmajā stāvā izveidota ērta priekštelpa ar uzgaidāmo telpu. Turpat arī izbūvētas 11 individuālas mantu glabātuves.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit