Atjaunots lauku būvniecības izmaksu katalogs

0
10

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Inženiertehniskā nodaļa atjaunojusi būvniecības izmaksu katalogu, kas pieejams elektroniskā formātā, informē Kristaps Stūriška, LLKC Inženiertehniskās nodaļas būvinženieris.

Tas veidots ar mērķi, lai strukturēti vienuviet būtu pieejamas būvniecības provizoriskās izmaksas attiecīgi pa būvju tipiem, un interesenti varētu aprēķināt potenciālās iecerēto būvobjektu būvniecības izmaksas.

Būvizmaksu katalogā ir aprēķinātas būvizmaksas 65 būvju tipiem. Ir veikta datu apstrādes automatizācija, respektīvi, ievadot vēlamos būves gabarītizmērus, tiek veikts kopējo būvizmaksu aprēķins. Katrs cilvēks, kurš kaut nedaudz orientējas būvniecības darbos un darbā ar  Microsof Office lietotni  Excel, katalogā ātri var noskaidrot biežāk sastopamo būvju tipu provizoriskās celtniecības izmaksas, kā arī saprast, vai iespējamie ieguldījumi būs pietiekami, lai īstenotu konkrētā objekta būvniecības ieceri.

Dažkārt pirms būvniecības ieceres īstenošanas uzsākšanas rodas virkne jautājumu, piemēram: kādu būves tipu būvei izvēlēties, kas ir ekonomiski izdevīgāk – šaura, bet gara būve, vai plata un īsāka būve. Lai šajos jautājumos ieviestu skaidrību, ir veikta būvju būvizmaksu kalkulācija, kas dod iespēju salīdzināt būvniecības izmaksas atkarībā no būves tipa un būves gabarītizmēriem.

Būvniecības izmaksu katalogs 2020.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit