Atjaunots stacionāra “Gaiļezers” pirmais korpuss

0
1467

Stacionāra Gaiļezers pirmā korpusa pārbūve un atjaunošana uzlabos ārstniecības personāla darba apstākļus un tostarp veicinās pacientu aprūpes procesa pilnveidošanos, prezentējot jaunās telpas, otrdien medijiem pavēstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Nepilnu 19 mēnešu laikā ir noslēdzies līdz šim lielākais kāda Austrumu slimnīcas stacionāra pārbūves process. Slimnīcā norāda, ka pacientiem, kuri ārstēsies kādā no atjaunotā korpusa nodaļām, būs nodrošināti mūsdienu prasībām atbilstoši ārstniecības apstākļi.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) izcēlu faktu, ka šajā Covid-19 pandēmijas laikā ir arī kāds priecīgs notikums – rasts finansējums arī stacionāra Gaiļezers 9.korpusa telpu renovācijai un plānots, ka nākotnē Latvijas Onkoloģijas centra ēkā tiks veikti tikpat vērienīgi telpu remontdarbi.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis savukārt neslēpa, ka stacionāra pirmās kārtas renovācijas projekts bija liels izaicinājums. “Centāmies plānot būvniecības procesa gaitu tā, lai būtiski netiktu ietekmēts pacientu ārstniecības process. Sadarbojāmies un realizējām uzsākto projektu paredzētajos termiņos,” sacīja Paeglītis, izsakot pateicību būvniecības darbu veicējiem par izpratni un komplicētiem risinājumiem, plānojot pārbūves procesu.

Ir atjaunotas stacionāra Gaiļezers pirmā korpusa ārstniecības un koplietošanas telpas kopumā 18 788,54 kvadrātmetru platībā. Papildu ir iegādāts medicīniskais aprīkojums, mēbeles, sadzīves tehnika un ieviesti dažādi informācijas tehnoloģiju risinājumi. Veikta visu izbūvēto inženiersistēmu testēšana, nodošana ekspluatācijā, kā arī slimnīcas personāla apmācība.

Jaunizbūvētajā stacionārā pacientu palātas ir aprīkotas ar atsevišķiem sanitārajiem mezgliem. Tāpat ir padomāts arī par piemērotu aprīkojumu cilvēkiem ar ierobežotām kustību iespējām, tāpēc palātās ir uzstādītas jaunas medicīniskās konsoles, kas ļaus pacientiem operatīvi lūgt palīdzību vai ziņot par kādām medicīnisko manipulāciju problēmām, kā arī pacientu gultas aprīkotas ar nepieciešamajiem skābekļa un saspiestā gaisa pievadiem.

Ārstniecības nodaļu telpas, kur tiek veikta pacientu ārstniecība un aprūpe ir nodalītas no apmeklētāju un personāla telpām, tādējādi nodrošinot augstāku epidemioloģiskās drošības pakāpi.

Kopējās projektēšanas, būvdarbu, autoruzraudzības un būvuzraudzības izmaksas ir 13 857 119 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi ir 11 448 004 eiro, savukārt valsts budžeta līdzekļi 1 212 142 eiro, bet SIA Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca līdzekļi ir 1 196 973 eiro.

Esošā projekta laikā tika atjaunota puse no stacionāra Gaiļezers ārstniecības nodaļām, bet pateicoties 2020.gada pavasarī Latvijas valdības un Veselības ministrijas atbalstam, ir piešķirts papildu finansējums arī otras puses stacionāra atjaunošanai.

Šobrīd izsludināts publisks iepirkums tālāko būvdarbu veikšanai un paredzēts, ka pilnīga ārstniecības nodaļu atjaunošana stacionārā Gaiļezers tiks pabeigta 2022.gadā. Pēc stacionāra Gaiļezers atjaunošanas, piešķirtā finansējuma apmērā tiks atjaunotas arī ārstniecības nodaļas ēkā Hipokrāta ielā 4.

Šī gada 16.oktobrī Austrumu slimnīcas valde parakstīja gala pieņemšanas – nodošana aktu, bet Rīgas pilsētas būvvalde 25.septembrī sniedza pozitīvu atzinumu par veiktajiem būvdarbiem. Stacionāra Gaiļezers pirmā korpusa telpu un inženiertīklu atjaunošanu, realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu, veica SIA NewCom Construction. Būvuzraudzību nodrošināja SIA Būvalts.