Atklāj pārbūvētā autoceļa Jaunkalsnava–Lubāna posmu

0
306
Foto: Renārs Koris

Pirmdien, 29. augustā, svinīgi atklāts pārbūvētais reģionālā autoceļa Jaunkalsnava–Lubāna (P82) posms no Ļaudonas līdz krustojumam ar autoceļu Krāslava–Preiļi–Madona (P62) (13,2.–23,8. km). Tagad no Ļaudonas uz novada centru Madonu var aizbraukt pa asfaltētu ceļu, informē VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Atklāšanā piedalījās VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis, AS A.C.B. grupas operatīvais vadītājs Armands Sviķis, Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs un Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs.

8,2 kilometrus garajā posmā no Ļaudonas līdz krustojumam ar autoceļu P62 (15,60.–23,80. km), kas iepriekš bija ar grants segumu, ir veikta ceļa segas pārbūve un ieklāts asfaltbetona segums. Būvdarbu ietvaros uzlabota ceļa ūdens atvades sistēmas – tīrīti un rakti grāvji, pārbūvētas caurtekas. Atjaunots arī tilts pār Kujas upi, veikta autobusu pieturvietu pārbūve un visas pieturas aprīkotas ar soliņiem un atkritumu urnām.

Autoceļa P82 Ļaudonas posmā atjaunots asfaltbetona segums ar virsmas apstrādes tehnoloģiju kopumā ap 2 km garumā (13,21.–14,06. km un 14,38.–15,60. km), pirms tam uzlabojot ūdens atvadi no ceļa, veicot iesēdumu remontu un ceļa profila labošanu ar karsto asfaltbetonu. Pārbūvēta arī Tocītes upes caurteka (15,30. km).

Pārbūves posmā būvdarbus sāka 2021. gadā, un pēc tehnoloģiskā pārtraukuma tie turpinājās  šā gada pavasarī. Darbus visos posmos veica AS A.C.B parlīgumcenu:pārbūves posmā –3 599 126 eiro (ar PVN), seguma atjaunošanas posmos – 166 408 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību veica AS Ceļuprojekts, projekta autors pārbūves posmam ir SIA Projekts EAE.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit