Atklāj vienu no Rīgas ievērojamākajiem jūgendstila namiem

0
163
Publicitātes attēls

Trešdien, 25. oktobrī, atklāta foto un video izstāde Eižens Laube – sava laika zelta arhitekts Rīgā. Izstāde veltīta izcilajam jūgendstila arhitektam Eiženam Laubem, kuras ietvaros izceltas viņa desmit ievērojamākās daudzdzīvokļu ēkas, kas pēdējos gados pieredzējušas atjaunošanas darbus. Viena no šīm ēkām un Rīgas jūgendstila absolūtām pērlēm ir nams Tallinas ielā 23.

Ēka ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa – Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs daļa un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas Nr. 852 Rīgas vēsturiskais centrs daļa – un uz to attiecas likums Par kultūras pieminekļu aizsardzību un citi ar Rīgas vēsturiskā centra aizsardzību saistītie normatīvie akti.

Ielas fasādē ir vairāki arhitektoniskie elementi – cilnis virs ieejas ēkā, ciļņi zem otrā stāva logiem, cilnis ar augu motīvu, dzīvnieka atveidojumi uz balkona sienām, konsoles ar cilvēka sejas attēlojumu, modiljons un dzega. Ēkas oriģinālā substance un autentiskums ir saglabājusies oriģinālā izskatā. Pēc fasādes atjaunošanas ēkai saglabāta oriģinālā ķieģeļu apdare, krāsojums, ieejas durvis, esoši koka logi un dekoratīvie elementi, kas restaurēti projekta ietvaros. Ēkas jumta segums vietās, kur bijis bojāts, mainīts, izmantojot oriģinālam līdzvērtīgu analogu.

Projektētājs un autoruzraugs bija SIA ADO birojs, būvdarbus veica SIA Fasāde PRO, būvuzraudzību nodrošināja SIA MarKons.

Savukārt izstāde Eižens Laube – sava laika zelta arhitekts Rīgā plašākai auditorijai būs apskatāma gan muzejā Rīgas Jūgendstila Centrs, gan Rīgas domē.

Publicitātes foto