Trešdien, 25.augustā, plkst.11 Latvijas un Igaunijas pārvades sistēmas operatori AS Augstsprieguma tīkls un Elering atklās jauno elektropārvades līniju Igaunijas–Latvijas 3.starpsavienojums, aģentūru LETA informēja Augstsprieguma tīkla pārstāvji.

Projektā Igaunijas–Latvijas 3.starpsavienojums Latvijā izbūvēta 330 kilovoltu (kV) augstsprieguma elektropārvades līnija no Rīgas termoelektrocentrāles (TEC)-2 līdz Igaunijas robežai 176 kilometru garumā, savukārt Igaunijas pārvades sistēmas operators “Elering” izbūvēja šīs līnijas daļu Igaunijas teritorijā līdz 330 kV apakšstacijai Kilingi-Nemmē, un drošai starpsavienojuma darbībai izbūvēja jaunu 330 kV līniju Harku-Sindi. Kopumā trešā starpsavienojuma projekta izmaksas 330 kV līnijām ir 170miljoni eiro, no kuriem 112 miljoni eiro EUR ES Infrastruktūras savienošanas finanšu instrumenta (CEF) piešķirtais līdzfinansējums. Latvijā līnijas būvniecībā ieguldīti 79 miljoni eiro, no kuriem ap 65% ir CEF piešķirtie līdzekļi.

Atklāšanas laikā plānota abu valstu premjerministru Kajas Kallasas un Krišjāņa Kariņa (JV), ka arī Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisāres Kadri Simsones diskusija par ekonomisko sadarbību un inovācijām enerģētikā.

Atklāšanas pasākums notiks Elering apakšstacijā Kilingi-Nemmē, Pērnavas apriņķī, Igaunijā.

Augstsprieguma tīkls ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. Augstsprieguma tīkls pieder valstij.

Augstsprieguma tīkls ir arī vienotās dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS Conexus Baltic Grid (Conexus) lielākais akcionārs – kompānijai pieder 68,46% Conexus akciju.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit