Septembrī atklās jaunu dzelzsbetona elementu ražotni Ikšķilē

0
859

Viens no lielākajiem privātajiem Zviedrijas komercīpašumu attīstītājiem Kilenkrysset AB šī gada 9. septembrī plāno atklāt jaunu dzelzsbetona elementu ražotni Ikšķilē.

2020.gadā Kilenkrysset AB atvēra meitas uzņēmumu Latvijā SIA Kilen Baltic, lai sāktu armatūras karkasu ražošanu Stokholmas tuneļa projektam. Kilen Baltic komandai mērķtiecīgi strādājot, pierādot savu kompetenci un lojalitāti, Kilenkrysset AB nolēma investēt 2,5 miljonus eiro jaunā un modernā saliekamā dzelzsbetona paneļu ražotnē Ikšķilē.

2021.gadā tika uzsākta būvniecība 2300 kvm plašai ražošanas ēkai ar biroja telpām un 3000 kvm lielu āra teritoriju. Šī būs viena no modernākajām un efektīvākajām saliekamā dzelzsbetona ražotnēm Baltijā. Iekārtās investēts vairāk kā 1 miljons eiro un tiks radītas līdz 40 jaunām darba vietām atbilstoši augstākajām skandināvu prasībām.

Kilen Baltic plāno ražot ne tikai saliekamā dzelzsbetona elementus, bet arī izveidot konstruktoru un dizaina biroju. Uzņēmuma mērķis ir kļūt par Zviedrijas uzņēmumu biznesa centru Latvijā, veicinot Zviedrijas un Latvijas uzņēmumu sadarbību. Latvijā paredzēts attīstīt jaunus industriālos parkus un dzīvojamos rajonus.

Kilenkrysset AB 30 gadu laikā ir pierādījis sevi kā uzticamu un lojālu sadarbības partneri strādājot ar pasaulē zināmiem uzņēmumiem kā H&M, Microsoft, Panattoni, Prologis, Alfa Laval, DHL, DSV, Skanska, Black Rock, Train Alliance, K-Fastigheter, Benders, Finja un citi. Kilenkrysset AB ir industriālo komercīpašumu attīstītājs un apsaimniekotājs, kura nekustamo īpašumu portfelī ir 3076 ha zemes ap Stokholmas reģionu.