Atklās jaunu lielizmēra koka konstrukciju ēku Rīgā

0
170

Šī gada 18. augustā svinīgi tiks atklāta uzņēmuma Latvijas Finieris rūpnīcas Furniers jaunā gatavās produkcijas noliktavas ēka, kas viena no retajām lielizmēra koka konstrukciju industriālajām ēkām Rīgā.

Vairāk nekā 3750 m2 lielās noliktavas būvniecība uzsākta 2021. gada pavasarī un projektā investēti 3,3 miljoni eiro. Kopumā līmēto koka siju, CLT paneļu un citu koka konstrukciju veidā ēkā izmantoti gandrīz 400 m3 koksnes. Tas nozīmē, ka uz daudziem gadiem konstrukcijās no atmosfēras piesaistīts un noglabāts ogleklis vairāk nekā 350 tonnu CO2 ekvivalentā. Projekta autors ir SIA REMM arhitekts Ingus Bērziņš, ber projektu īstenoja SIA Castor Construction.

Savukārt, lai turpinātu aktualizēt ar koka būvniecības veicināšanu saistītos jautājumus, Latvijas Finieris sadarbībā ar biedrību Zaļās Mājas jaunās noliktavas ēkas atklāšanas dienā visus viesus aicina piedalīties seminārā Koka būvniecība Latvijā. Tajā būs iespēja dzirdēt Latvijas Finiera pieredzes stāstu, uzklausīt ekspertu viedokli par aktuālo koka būvniecības situāciju Latvijā un vietējo koka ēku ražotāju sasniegumiem ārvalstīs, kā arī uzzināt, cik izaicinājumu pilns ir ceļš uz koksnes materiālu iekļaušanu pašvaldības būvniecības iepirkumos.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit