Atklāta jaunā Ogres centrālā bibliotēka

0
1736
Foto no Ogres novada pašvaldības albuma.

Jūnija sākumā atklāta jaunā Ogres centrālā bibliotēka, aģentūrai LETA pavēstīja ēkas būvnieka SIA RERE Būve pārstāvji.

Ogres centrālās bibliotēkas ēka būvēta ar līmētā koka konstrukciju tehnoloģiju un ir viena no pirmajām ar šādu metodi celtajām sabiedriskajām ēkām Latvijā. Bibliotēka kalpos kā daudzfunkcionāls kultūrizglītības centrs, kurā atradīsies bibliotēka un Dzimtsarakstu nodaļa. 

Divstāvu celtne ir tā dēvētā pasīvā ēka jeb ēka ar nulles enerģijas patēriņu. Gan ēkas fasādē, gan iekštelpās daudzviet ir atklātas koka konstrukcijas – šajā būvē koks ir galvenais izmantotais materiāls. Ēku nesošās konstrukcijas ir izgatavotas no līmētiem masīvkoka paneļiem, kas līmēti krusteniski un gareniski, tādējādi iegūstot augstu strukturālo izturību un stabilitāti, kas nepieciešama nesošajām konstrukcijām.

Jaunajā ēkā ierīkots apgaismojums ar viedo vadību, izmantojot līdz 80% dabiskā apgaismojuma. Tāpat ēkā tiks darbināta rekuperācijas ventilācijas sistēma, kas izvadīs gaisu, saglabājot tā siltumu. Ēkā izbūvēta apkures sistēma ar kanalizācijas notekūdeņu siltummaiņu, kurpretim ātrijā izveidota zaļā augu siena, kuras apūdeņošanai paredzēts izmantot savākto nokrišņu ūdeni. Virs autostāvvietas, uz tērauda konstrukcijām, ir uzstādīti saules paneļi lokālās elektroenerģijas ražošanai. Bibliotēkas teritorija ir pilnībā labiekārtota, tajā ieklāts bruģa segums un izbūvēta terase.

Ēkas projekts izstrādāts digitālās būves modeļa jeb BIM platformā.

Ogres centrālā bibliotēka apmeklētājiem kļūs pieejama šogad augustā. Arī dzimtsarakstu nodaļa darbu jaunuzceltajā ēkā sāks augustā.

Publiskā iepirkuma konkursa rezultātā pašvaldība 2019.gada martā noslēdza līgumu ar RERE Būve par Ogres centrālās bibliotēkas būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību. Līgumcena veido 7,8 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, jaunās ēkas būvniecības darbus bija plānots pabeigt līdz 2021.gada pavasarim. Būvdarbu uzraudzību veica SIA Firma L4.

Būvniecības uzņēmums RERE Būve pagājušajā gadā strādāja ar 13,674 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 3,6 reizes mazāk nekā 2019.gadā, taču uzņēmums guva peļņu 412 794 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Kompānija RERE Būve reģistrēta 2014.gadā, un ir RERE Grupas uzņēmums, kas nodarbojas ar pilna cikla būvniecību, rekonstrukciju un restaurāciju. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir AS RERE Grupa. Pilna cikla projektēšanas un būvniecības pakalpojumu uzņēmumu grupā RERE grupa ietilpst uzņēmumi RERE Būve, RERE Vide un RERE Meistari.

Par Ogres bibliotēku vairāk lasiet žurnāla Būvinženieris jūnija un augusta numurā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit