Atklāta RSU apjomīgākā ēka augstskolas vēsturē

0
520
Publicitātes foto

Klātesot valsts pārvaldes pārstāvjiem, studentiem, projektā iesaistītajiem RSU darbiniekiem, projektētājiem, būvniekiem, valsts un nevalstisko organizāciju, kā arī industrijas pārstāvjiem, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) piektdien, 31. martā, atklāts jaunais Farmācijas studiju un pētniecības centrs.

Jaunā būve Konsula ielā 21 papildina Pārdaugavā izveidoto RSU studentu pilsētiņu un ir apjomīgākā un tehniski sarežģītākā ēka, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē. Farmācijas studiju un pētniecības centrs veidots piecos virszemes un vienā pazemes stāvā. Tajā mājvietu radusi Farmācijas ķīmijas katedra, Farmakoloģijas katedra un Lietišķās farmācijas katedra, kā arī Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija. Ēkā izveidotas kopumā četras auditorijas, 11 mācību telpas, 10 studiju laboratorijas un septiņas laboratorijas. Gatavo zāļu formu laboratorija veidota, ievērojot rūpnieciskās farmācijas nozares principus, tostarp veidojot tīrtelpas, kas atbilst ISO 8 standartam.

Farmācijas studiju un pētniecības centra ģenerālprojektētājs ir SIA Nams, būvdarbu ģenerāluzņēmējs – A/S UPB, darbuzņēmējs – SIA Kvadrum, būvuzraudzība un būvprojekta audits – SIA Būvuzraugi LV.

Ēkas būvdarbi uzsākti 2020. gada 20. novembrī. No projekta kopējām 22 miljonu izmaksām teju 13 miljoni ir RSU finansējuma daļa, bet nedaudz vairāk par 9,1 miljoniem eiro – Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums.

Publicitātes foto