Trešdien, 17.novembrī, svinīgi atklāti valsts galveno autoceļu Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) un Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) pārbūvētie posmi, informē VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Atklāšanā piedalījās VSIA Latvijas Valsts ceļi valdes loceklis Gundars Kains, SIA Ceļu būves firmas Binders valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja, AS A.C.B. uzņēmumu grupas operatīvais vadītājs Armands Sviķis, SIA Būvju profesionālā uzraudzība pārstāve Aija Kalniņa, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs un Rēzeknes valsts pilsētas domes deputāts Voldemārs Platacis.

“Šī ir dāvana mūsu Latvijai, kuru caurvij ceļi un, jo tie ir sakoptāki, jo vairāk attīstās arī teritorijas tiem apkārt. Šodien mēs nododam posmu uz autoceļa A13. Daļā objekta tika pārbūve, daļā atjaunošana. Tur, kur veikta pārbūve, neiztika arī bez izaicinājumiem. Ceļa konstrukcijā ir sadzīti pāļi un, izmantojot ģeomateriālus, konstrukcija ir nostiprināta. Rezultātā esam ieguvuši labu ceļu,” stāsta LVC valdes loceklis Gundars Kains.

“Savukārt uz autoceļa A12 veikta pilna konstruktīvā ceļa pārbūve 9,4 km garumā. Šajā posmā ir bijušas trīs sarežģītas transportbūves – viena pār Rēzeknes upi, bet divas pār dzelzceļa pārvadu. Darbs ir veikts ļoti labi, vēlreiz paldies iesaistītajiem,” atzīmēja Kains.

“Saskaņā ar līgumu un projektu A13 objekts dalījās divos posmos: pārbūve un atjaunošana. Darbus pabeidzām nepilna gada laikā. Manuprāt, darbs ir izdevies, un garantija pārbūves projektam ir pieci gadi, bet atjaunošanas posmam – trīs gadi. Gribu pateikt paldies savai projekta komandai, kā arī sadarbības partneriem un pasūtītājam,” teic SIA Ceļu būves firmas Binders valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja.

Autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) atklāšana, foto – Renārs Koris:

“A12 objekts atsevišķos posmos bija ļoti sarežģīts, ir bijuši vairāki pārvadi, tika iesaistīti visi A.C.B. spēki un paldies visiem, kas palīdzēja rast risinājumus,” pateicas AS A.C.B. uzņēmumu grupas operatīvais vadītājs Armands Sviķis.

Autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) posmā no Greiškāniem līdz Greivuļiem (96,60.–106.km) veikta ceļas segas pilnā pārbūve, ietverot arī apļveida krustojumu ar autoceļu Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) (46,91.–47,25.km). Būvdarbu posmā veikti nepieciešamie pārbūves darbi diviem pārvadiem pār dzelzceļu un tiltam pār Rēzeknes upi.

Būvdarbus veica AS A.C.B. par līgumcenu 9 323 417 eiro ar PVN, kas finansēti no valsts budžeta līdzekļiem. Projekta autors ir SIA Projekts 3, būvuzraudzību veica SIA Būvju profesionālā būvju uzraudzība.

Ceļa segas pilnā pārbūve veikta arī autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) posmā no Rēzeknes līdz Balbišiem (Ozolainei) (53,40.-57,80.km), bet 57,97.-61,26. km posmā atjaunots ceļa segums, ieklājot divas kārtas asfaltbetona.

Būvdarbus abos A13 posmos veic SIA Binders par līgumcenu 7 193 955 eiro ar PVN, kas finansēti no valsts budžeta līdzekļiem. Projekta autors ir AS Ceļu projekts, būvuzraudzību veica SIA Ceļu inženieri.

Autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) atklāšana, foto – Renārs Koris:

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit