Atklāts Kauguru parks un pabeigta tajā esošo ēku izbūve

0
369

Augusta pēdējā nedēļas nogalē Jūrmalā atklāts Kauguru parks, kas ir jauna pilsētas atpūtas, sporta un pastaigu vieta 3,8 ha platībā. Pabeigta arī parka teritorijā esošo ēku – jauniešu mājas un sabiedrisko pakalpojumu ēkas – izbūve.

Parkā ierīkotas sporta un aktīvās atpūtas zonas, āra trenažieru laukums 570 kvm platībā, basketbola laukums un laukums slidotavai. Jauniešu sportiskajām aktivitātēm izbūvēts skeitparks 915 kvm platībā ar 350 kvm plašu nojumi. Mazākajiem parka apmeklētājiem pieejami rotaļu laukumi kopumā 1240 kvm platībā. Zaļās zonas parkā veido 61% no kopējās parka teritorijas, ierīkots dekoratīvs rododendru dārzs ar dīķi, iekārtota arī pikniku zona gandrīz 500 kvm platībā.

Veidojot parka labiekārtojumu, iestādīti gandrīz 400 skuju kokaugu, tajā skaitā 200 kalnu priedes, kadiķi, vairāk nekā 1300 lapu kokaugu, tostarp mandeles, lazdas, rododendri, hortenzijas, grimoņi, spirejas, kā arī vairāk nekā 2000 dažādu ziemciešu.

Jauniešu mājas ēkai ir divi stāvi ar telpu kopējo platību 1805 kvm. Ēkas pirmajā stāvā ir izveidotas  telpas jauniešu aktivitātēm, arī mūzikas un foto studija, tehniskā studija un resursu centrs, bērnu rotaļu istaba, kā arī telpas uzņēmējiem – kafejnīca,  labierīcības un tehniskās telpas. Ēkas otrajā stāvā ir multifunkcionāla zāle un biroja telpas, arī āra terase un vieta brīvdabas kino norisēm.

Sabiedrisko pakalpojumu ēkas kopējā platība ir 232 kvm. Ēkā ir ierīkotas kafejnīcas un aktīvās atpūtas inventāra nomas telpas, kā arī tualešu telpas parka apmeklētājiem. Jauniešu māja un sabiedrisko pakalpojumu centrs durvis apmeklētājiem vērs vēlāk. Drīzumā tiks organizēta jauniešu mājā un sabiedrisko pakalpojumu ēkā esošo, uzņēmējiem paredzēto telpu nomas izsole. Jauniešu māja tiks atvērta pēc telpu aprīkošanas darbu pabeigšanas.

Parka teritorijā izbūvēta arī autostāvvieta vairāk nekā 60 automašīnām, kā arī velonovietnes. Projekta ietvaros izveidoti satiksmes pieslēgumi esošo pilsētas ielu tīklam, piebraucamais ceļš parka teritorijai un gājēju iela, izbūvēta ūdenssaimniecības un siltumapgādes infrastruktūra, kas nodrošinās inženiertehniskos pakalpojumus gan komersantiem saimnieciskās darbības veikšanai, gan publiskās infrastruktūras vajadzībām.

Parkā ierīkota arī visaptveroša videonovērošanas sistēma parka apmeklētāju drošībai un sabiedriskās kārtības uzraudzībai. Uzraudzība parka teritorijā tiks veikta tiešsaistes režīmā.

Būvdarbus veica SIA Merks, būvuzraudzību nodrošina SIA RS būvnieks, būvprojekta izstrādi veica un autoruzraudzību nodrošina SIA K Idea.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit