Atklāts LNK Sporta parks

0
774

Rīgā, Daugavas krastā atklāts Latvijā lielākais privātais sporta komplekss LNK Sporta parks.

Parka pirmās kārtas teritorijas platība ir 65 000 kvm. Tajā ietilpst divi dabīgā zālāja futbola laukumi ar kopējo platību 16 448 kvm un viens iesildīšanās laukums ar dabīgo zālienu 1350 kvm platībā. 4 mūsdienīgi futbola laukumi ar mākslīgo segumu 13 851 kvm platībā, divi pludmales tenisa un volejbola laukumi 678 m2 platībā, kā arī ģērbtuves, stāvlaukums un labiekārtota teritorija.

Jau tagad, pēc pirmās kārtas atklāšanas LNK Sporta parkā varēs notikt dažāda līmeņa futbola sacensības – sākot ar Latvijas futbola virslīgu un beidzot ar nacionālo izlašu spēlēm. Savukārt pēc otrās kārtas izbūves tas būs piemērots arī starptautisko sacensību rīkošanai. Investīcijas parka pirmajā kārtā ir 10 miljoni eiro, vēl 15 plānots ieguldīt kompleksa otrajā un trešajā kārtā.

LNK Sporta parka pirmās kārtas ietvaros vēl taps 6-7 nelieli futbola, basketbola, pludmales tenisa, volejbola laukumi, kā arī bērnu rotaļu laukums un kafejnīcas. Savukārt otrajā un trešajā kārtā tiks uzbūvēta lielā tribīne, daudzfunkcionāls sporta komplekss ar 3 basketbola, futzāla, volejbola un handbola laukumiem, kā arī sportistu kopmītnes un sporta halle ar atveseļošanās kompleksu.

LNK Sporta parka būvniecības gaitā tika demontēta 31 ēka un liels izaicinājums bija sagatavot pamatni laukumu izbūvei, kuru precizitāte bija jābūt līdz 4 mm. Savukārt lai izbūvētu projektā paredzēto ceļu un saglabātu Latvijas sarkanajā grāmatā iekļauto marmora rožvaboļu (Liocola marmorata) populāciju, tika pārvietots 18 m augsts vītols, kurā kukaiņi ir raduši sev mājvietu.  

LNK Properties, kas ir LNK Sporta parka attīstītājs, līdz šim bija specializējies industriālo parku un dzīvojamo ēku attīstībā, LNK Sporta parks būs pirmā sporta būve ko uzņēmums ir attīstījis.