Atlikto skaitītāju verificēšanu varēs veikt līdz 10.septembrim

0
119

Ekonomikas ministrija atgādina, ka līdz ar ārkārtējās situācijas termiņa beigām, tiek atsāktas skaitītāju pārbaudes, nomaiņa un atkārtotā verificēšana, tādēļ aicinām dzīvojamo māju iedzīvotājus nodrošināt piekļuvi dzīvokļos esošajiem skaitītājiem.

Mājās, kurās dzīvokļu īpašnieki nav pārņēmuši mājas pārvaldīšanas tiesības savā valdījumā, ūdens patēriņa skaitītāju atkārtotā verificēšana jāveic līdz skaitītāja atkārtotās verificēšanas termiņa beigām, bet dzīvokļu īpašnieku pārņemtajās mājās, to var veikt vēl 3 mēnešu laikā pēc skaitītāja atkārtotās verificēšanas termiņa beigām.

Līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu Covid-19 izplatības ierobežošanai, tika atlikta to ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos atkārtotā verificēšana, kuriem tā būtu jāveic ārkārtējās situācijas laikā. Šo skaitītāju verificēšana jāveic 3 mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām – no 10.jūnija līdz 10.septembrim.

Tāpat, ja ūdens patēriņa skaitītājam atkārtotās verificēšanas termiņš beidzas nepilnu triju mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām, verificēšanas termiņš arī tiek pagarināts līdz 10.septembrim.

Skaitītāju pārbaudes, nomaiņas un atkārtotas verificēšanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, kurās dzīvokļu īpašnieki nav pārņēmuši mājas apsaimniekošanu savā pārziņā, nosaka Ministru kabineta 2008.gada 9.decembra noteikumi Nr.1013 Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu. Savukārt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, kurās dzīvokļu īpašnieki ir pārņēmuši māju savā valdījumā, piemērojama Ministru kabineta 2015.gada 15.septembra noteikumos Nr.524 Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem noteiktā kārtība skaitītāju pārbaudei, nomaiņai un atkārtotai verificēšanai.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit