Atsāksies Valmieras pils ziemeļrietumu mūru restaurēšana

0
246

Ziemā nepiemērotu laikapstākļu dēļ Valmieras pils ziemeļrietumu mūru restaurācijas darbiem bija tehnoloģiskais pārtraukums, informē Līga Bieziņa, Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā.

Līdz pārtraukumam tika pabeigta lielākā daļa no veicamo mūru konservācijas darbu apjoma: veikta mūru attīrīšana no apauguma, iztīrītas šuves, uzsākta mūrējuma atjaunošana ar kaļķu javu. Pavasarī tiks turpināta saudzīga seno mūru nostiprināšana, turpinot mūrēšanu ar kaļķu javu, kas piemeklēta ar maksimāli tuvu granulometrisko un ķīmisko sastāvu kā mūru būvniecības laikā izmantotajai mūrjavai.

2020.gada nogalē sākta arī virs mūriem plānotās jaunās ēkas būvniecība – uzstādītas kolonnas, izbūvēta cokolstāva daļa lifta šahtai, kā arī ir daļēji izbūvētas ārējās inženierkomunikācijas. Uz kolonnām tiks būvēts ēkas stikla korpuss, kas atradīsies virs pils mūriem, tādējādi iekonservējot un nodrošinot to apskates pieejamību jaunās ēkas apmeklētājiem. Izpētes laikā konstatēto kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanai un atjaunošanai nepieciešamo projekta papildinājumu dēļ Valmieras Vecās aptiekas ēkas pārbūve radīs nobīdi būvdarbu grafikā.

Atbilstoši atklāta konkursa rezultātiem plānoto pils mūru restaurāciju un konservāciju, jaunā pils kultūrvides centra ēkas būvniecību un Vecās aptiekas ēku pārbūvi veic SIA R.K.C.F.Renesanse par kopējo līgumsummu 3 198 259,49 eiro ar PVN.

Valmieras pils kultūrvides centra izveide tiek īstenota Eiropas Savienības fonda darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība prioritārā virziena Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus projekta Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos ietvaros. Projekts paredz Valmieras pils Ziemeļu aizsargmūra un ZR daļas pagrabu atsegto mūru konservāciju, jaunā Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību, pils vides un virtuālās ekspozīcijas izveidi. Projektā paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1 032 900 eiro apjomā, papildus ieguldot finansējumu no valsts 38 823, 53 eiro un līdzfinansējumu no pašvaldības 155 294,12 eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit