Atsākti aizsargdambja pārbūves darbi Ādažos

0
174

Atsākti aizsargdambja pārbūves darbi Ādažos, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Būvdarbi notiek, īstenojot Eiropas Savienības (ES) projektu Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ādažu novadā, pirmā daļa.

LETA jau ziņoja, ka projekta pirmajā kārtā tika pārbūvēts aizsargdambis no Baltezers–Ainaži autoceļa līdz Kārklu ielai un izbūvēta poldera sūkņu stacija.

Projekta otrajā kārtā paredzēts izbūvēt Gaujas kreisā krasta nostiprinājumu ar rievsienu trīs posmos, kuru kopējais garums ir 1,317 kilometri un kopējās būvniecības izmaksas – 1,424 miljoni eiro.

2020.gadā darbi tika apturēti un netika pabeigti sākotnēji paredzētajā termiņā, jo 2020.gada martā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ierosināja pārbaudi par būvdarbu iepirkuma procedūru. 

Atzinums, ka pārkāpumi nav konstatēti, tika saņemts šī gada martā, kad arī nekavējoties tika atsākta projekta īstenošana. 

Pa šo laiku plānoto nostiprinājumu vietās ir notikušas būtiskas izmaiņas, Gaujas kreisā krasta erozija pēdējo gadu laikā strauji progresējusi, īpaši upes līkumā pie sūkņu stacijas. Krasta nostiprinājuma rievsiena sākotnēji tika projektēta vidēji 6 m attālumā no dambja pakājes, bet jau 2020.gada martā konstatēts, ka no atjaunotā dambja pakājes līdz krastam ir tikai 1,5–2 metru attālums.

Divu gadu laikā erozijas vidējais temps bija divi metri. Līdz ar to secināts, ka būs nepieciešamas papildu investīcijas. Jautājumu par papildus līdzekļu piešķiršanu projekta īstenošanai izlems Ādažu novada dome.

Projekta realizāciju veic SIA Valkas meliorācija. Šī gada martā Konkurences padome (KP) piemērojusi kopumā 221 000 eiro naudas sodu diviem meliorācijas uzņēmumiem – SIA Valkas meliorācija un SIA Agromeliorators – par saskaņotu piedāvājumu sniegšanu valsts SIA Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi organizētajos iepirkumos.

Kā liecina informācija pašvaldības mājaslapā, no 19.jūlija aizsargdambja būvdarbu periodā būs slēgta pārvietošanās gājējiem pa aizsargdambi no Vējupes ietekas Gaujā līdz Kadagas tiltam.

Gaujas ielā šajā posmā būs noteiktas satiksmes organizācijas izmaiņas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit