Atzīmēs farmācijas studiju un zinātnes kompleksa spāru svētkus

0
454

Līdz ar jumta spāru konstrukciju pabeigšanu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) topošais farmācijas studiju un zinātnes komplekss Pārdaugavā, Konsula ielā 21, atzīmēs spāru svētkus, aģentūru LETA informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Lai būtiskā būvniecības posma noslēgumu svinīgi atzīmētu, augstskola ceturtdien, 26.augustā, plkst.11 rīkos spāru svētkus. Daudzstāvu ēkā, kas top ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu un kuras kopējā platība būs 7151 kvadrātmetrs, atradīsies modernas studiju telpas un pasaules līmeņa zinātnes centrs, tostarp gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija. Būvdarbus plānots noslēgt 2022.gadā.

Pasākumā līdz ar būvniecības darbu speciālistiem piedalīsies RSU rektors profesors Aigars Pētersons, augstskolas Studējošo pašpārvaldes vadītāja Paula Feldmane, AS “UPB” valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš un UPB grupas būvuzņēmuma SIA Grotta valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Jaunais komplekss būs mājvieta RSU Farmācijas ķīmijas katedrai, Farmakoloģijas katedrai un Lietišķās farmācijas katedrai, ēkā paredzētas studiju telpas un laboratorijas studentiem, kā arī zinātnes attīstībai tik būtiskā Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija.

Topošajā kompleksā pašlaik ir pabeigti galvenie būvkonstrukciju izbūves darbi, monolītā dzelzsbetona ārsienu betonēšanas darbi, kā arī pagrabstāva siltinājuma izbūve. Ir izbūvēts ārējais vājstrāvu un elektrotīklu pieslēgums, un daļēji pabeigta ārējo ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbi. Patlaban turpinās siltumtrases izbūves darbi, notiek ēkas logu un alumīnija fasāžu montāža, kā arī ir sākta ventilācijas, ūdens kanalizācijas, apkures tīklu izbūve ēkas iekšpusē, iekšējo vājstrāvas tīklu izbūves darbi, kā arī uzsākti ēkas iekšējās apdares darbi.

Ēka papildinās RSU studentu pilsētiņu, un tā būs viena no apjomīgākajām un tehniski sarežģītākajām būvēm, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē. Būvniecības darbu līgumcena ir 8,469 miljoni eiro bez PVN, un no tās gandrīz puse ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēta.