Atzīmēti Spāru svētki Olaines Mācību centra topošajai ēkai

0
193
Publicitātes foto

Piektdien, 12. janvārī, Olaines Mācību centra būvniecības teritorijā atzīmēti Spāru svētki, simboliski iezīmējot ēkas nesošās konstrukcijas būvniecības noslēgumu, informē Tieslietu ministrijā.

Ar Norvēģijas grantu atbalstu Olaines cietuma pieguļošajā teritorijā tiek būvēts Mācību centrs ieslodzījuma vietu sistēmas amatpersonām un darbiniekiem, lai sniegtu iespēju mācīties darba specifikai piemērotās telpās, izmantojot pilnveidotu mācību saturu un jaunas mācību metodes profesionālo zināšanu apguvei. Mācību centra izveide stiprinās Latvijas sabiedrības drošību, mazinot noziedzīgās uzvedības riskus ieslodzītajiem soda izpildes laikā, kā arī radīs priekšnoteikumus personas veiksmīgai iekļaušanai sabiedrībā pēc soda izpildes beigām.

Mācību centra ēkas kopējā platība ir  aptuveni 2500 kvm. Tajā atradīsies ne tikai mācību telpas korekcijas dienestu personālam, bet arī konferenču zāle, ieslodzījuma vietu sistēmas muzejs, lasītava, dienesta viesnīca, kā arī sporta un praktisko nodarbību telpas. Mācību centrā vienlaicīgi varēs apmācīt 150 nodarbinātos.

Plānots, ka Olaines Mācību centrs durvis vērs 2024. gadā, un tam būs būtiska loma arī jaunā Liepājas cietuma darbinieku sagatavošanas procesā, nodrošinot jaunai resocializācijas sistēmai atbilstošu mācību vidi un infrastruktūru. Objekta būvniecību veic SIA Pillar Contractor.