Atzīmēti spāru svētki projektā “ZEISS BIROJI”

0
474

Par godu jumta nesošo konstrukciju izbūvēšanai atzīmēti A klases biroju ēkas ZEISS BIROJI Spāru svētki, tādējādi uzsākot šīs būves celtniecības pēdējo posmu. Projektu paredzēts pabeigt 2023. gada sākumā.

ZEISS BIROJU projekta attīstītājs ir Mūkusalas Biznesa Centrs, savukārt celtniecības darbus projektā veic būvkompānija SIA Velve. Būvdarbi uzsākti 2021. gada pavasarī – ZEISS BIROJU ēkai pašlaik ir izbūvēti visi seši stāvi, kam par godu aizvadīta Spāru svētku ceremonija – uz ēkas jumta svinīgi pacelts tradicionālais vainags.

ZEISS BIROJU Spāru svētki ir nozīmīgs solis mūsu teritorijas attīstībā. Mums, kā vienam no retajiem Latvijas kapitāla nekustamā īpašuma attīstītājiem Rīgā, vissvarīgākais mērķis visos mūsu projektos ir iekštelpas un ārtelpas sapludināšana, spēle starp vēsturisko un jaunradīto, kā arī dažādu funkciju apvienošana, iegūstot dzīvu multifunkcionālu vidi, izmantojot kvalitatīvus un ilgtspējīgus materiālus,” stāsta Mūkusalas Biznesa Centra valdes priekšsēdētāja Iveta Bahmane. “ZEISS BIROJI tiek būvēti atbilstoši visiem mūsu mērķiem un tagad varam lieliski redzēt, ka šī ēka ir mainījusi arī Rīgas vaibstus.

Aptuveni 5600 kvm plašā biroju ēka būs sertificēta atbilstoši BREEAM Excellent ilgtspējas sertifikāta prasībām – projektā iekļautas A klases energoefektīvas gaisa dzesēšanas, ventilācijas un apkures sistēmas, kā arī ēkas lietotājiem ērti un draudzīgi risinājumi, lai nodrošinātu ergonomisku darba vidi. Paredzēts, ka projekta kopējās būvniecības izmaksas veidos 9 miljonus eiro.

“Spāru svētki būvniekiem ir nozīmīgs atskaites punkts, kas apliecina konkrētu posma noslēgumu. Šajā objektā tie norāda uz galveno būvkonstrukciju izbūves darbu pabeigšanu, vienlaikus sasniedzot ēkas augstāko punktu un iezīmējot ēkas kopējās aprises. Līdztekus tie ļauj iepazīt arī jauno Rīgas Daugavas kreisā krasta panorāmu, kurā ēka atstās paliekošu vērtību,” skaidro SIA Velve valdes priekšsēdētāja Vineta Verika. “Šobrīd ar lepnumu varu sacīt, ka pilnībā esam pabeiguši ēkas karkasa 3000 kubm betonēšanas un 50 tonnas metāla konstrukciju būvniecības darbus, bet līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā nepieciešams vēl pabeigt fasādes darbus un iekšdarbus. Tādēļ vēlos pateikties visai Velve komandai un sadarbības partneriem par jau paveikto un novēlēt, lai arī atlikušie darbi sokas tikpat raiti.”

Projekta attīstītājs ir Mūkusalas Biznesa Centrs, kura kopējā biroju platība pēc projekta realizācijas pārsniegs 35 tūkst. kvm; teritorijā atrodas tādu uzņēmumu kā Tele2, Bolt, Delfi, Cognizant, Civinity un citi biroji. Tāpat uz biznesa centrs ēku jumtiem ir izvietota pirmā lielākā saules elektrostacija Rīgā, kas ražo pilnībā zaļu enerģiju biznesa centra nomniekiem.